Lustro w łazience: 12 pomysłów z polskich domów

Lustro w łazience: 12 pomysłów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
02 wrz 2019 10:32

Lustro łazienkowe to nie tylko element funkcjonalny aranżacji łazienki, ale i ważny detal dekoracyjny. Zobacz jak wygląda w polskich domach!

Lustro pełni więcej niż jedną rolę w łazience. Oprócz swojej podstawowej funkcji, potrafi być również wykorzystane jako element optycznie powiększający i rozświetlający łazienkę, a także - jako detal dekoracyjny. W zależności od stylistyki lustra, nasza łazienka może zyskać zupełnie inny charakter. 

I tak na przykład, proste lustro w postaci tafli wklejonej pomiędzy płytki sprawdzi się w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach łazienek. Z kolei lustro oprawione w solidną, dekoracyjną ramę będzie domeną łazienek klasycznych lub - jeżeli np. pomalowane na złoty bądź srebrny kolor - wnętrz w stylu glamour. Z kolei w łazienkach urządzonych w stylu skandynawskim lub loft dobrze sprawdzi się lustro okrągłe, zawieszane na sznurku lub w delikatnej, czarnej ramie.

Jeżeli natomiast zależy nam na futurystycznym efekcie, zdecydujmy się na model lustra zintegrowany z oświetleniem lub też podklejmy istniejące już w naszej łazience lustro taśmą ledową. Uzyskamy nie tylko ciekawy efekt wizualny, ale i dodatkowe źródło oświetlenia w strefie umywalki. 

Z kolei jeśli jesteśmy właścicielami niewielkiej łazienki, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się szafki lustrzane. Pozwolą nam zaoszczędzić przestrzeń i jednocześnie zapewnić dużą powierzchnię lustrzaną, która optycznie powiększy małe wnętrze. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także