Lustro w łazience: różne pomysły z polskich domów

Lustro w łazience: różne pomysły z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
21 lis 2018 05:24

W funkcjonalnie urządzonej łazience nie może zabraknąć lustra. Może ono jednak przyjąć rozmaite formy i pełnić różne role. Zobaczcie kilka pomysłów z polskich domów.

Lustro łazienkowe jest w niemal każdej łazience. Ułatwia poranną i wieczorną toaletę, umożliwia wykonanie makijażu czy utrzymanie w ryzach zarostu. Lustro to jednak coś więcej niż wyłącznie te podstawowe funkcje. To także ważny element aranżacyjny wnętrza. 

Lustro w łazience może pełnić różne role. Nie każde lustro będzie wyglądać tak samo, a jego stylistyka wpływa na charakter całego wnętrza. Lustro łazienkowe jest bowiem pełnoprawnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Modne okrągłe lustra w nieskomplikowanej ramie wpiszą się w stylistykę industrialną i skandynawską. Z kolei prostokątne lustro oprawione w solidną, zdobną ramę nada łazience klasyczny charakter. Lustro łazienkowe zintegrowane z oświetleniem z kolei doda odrobiny futurystycznego looku (ale także będzie bardzo funkcjonalne i pomocne w takich czynnościach jak robienie makijażu).

Właściciele małych łazienek z pewnością docenią fakt, że lustro powiększa optycznie przestrzeń. Najlepiej oczywiście sprawdzą się w tej roli lustra wielkoformatowe, na przykład poprowadzone przez całą ścianę. Takie rozwiązanie będzie też bardzo efektowne wizualnie. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić miejsce, idealnym rozwiązaniem będą lustra na frontach szafek, czyli - po prostu - lustrzane szafki. 

Zobacz także >> Szkło w łazience: nowoczesne kabiny i eleganckie lustra

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także