PARTNER PORTALU
Mała łazienka z taflami onyksu na ścianach

Mała łazienka z taflami onyksu na ścianach

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Mała łazienka to zmora projektantów i użytkowników. Bywa, że kwestia – jak to wszystko zmieścić, przysłania i odsuwa na dalszy plan jakąkolwiek myśl o estetycznych eksperymentach. Ale  wcale nie musi tak być!

Apartament, którego zaprojektowania podjął się architekt Dariusz Grabowski ma zaledwie 37 m2. Jednak, po przekroczeniu jego progu, naprawdę trudno w to uwierzyć. Wszechobecne lustra i umiejętne operowanie światłem czyni wnętrze znacznie bardziej przestronnym.

Strefa dzienna to salon z aneksem kuchennym; pomiędzy nim a sypialnią ulokowana została nieduża łazienka, która jednak potrafi zaintrygować jeszcze zanim się do niej zajrzy. W środkową część ściany wyznaczającej obrys łazienki wprawiono półprzezroczystą taflę naturalnego onyksu o urzekającej, delikatnej barwie i strukturze.

W salonie partnerem dla kamienia jest ciemny fornir wenge pokrywający pozostałe fragmenty ściany, a jego piękno eksponuje i podkreśla światło lampek umieszczonych od strony łazienki. Przy okazji onyks staje się oryginalną i nastrojową lampą. Podobny zabieg zastosowany został także pomiędzy łazienką i sypialnią, gdzie tafla identycznego onyksu tworzy ściankę kabiny prysznicowej.

Onyks na ścianie

Onyksowe płaszczyzny we wnętrzu łazienki otaczają płyty marmuru, którym w całości pokryte są ściany i podłoga. Właściwą przestrzeń użytkową poprzedza rodzaj niewielkiego przedsionka, wyznaczonego przez bryłę wysokiej szafy gospodarczej. Fornirowana wenge zabudowa ukrywa m.in. pralkę i piec gazowy, znajdują się tu również przydatne szafki, na które gdzie indziej nie było już miejsca.

Wyposażenie łazienki to wyłącznie podstawowe urządzenia: umywalka, sedes i kabina prysznicowa – tylko tyle można było zmieścić, nie wywołując wrażenia przeładowania niewielkiego wnętrza. Istotną dla ostatecznego efektu i dla podkreślenia urody zarówno onyksu, jak i marmuru rolę odgrywa oświetlenie.

Sufit przecinają wprawione w niego linie z lampek, ale wzrok przyciąga przypominająca świetlik wnęka nad umywalką, w której za mlecznym szkłem ukryte zostały świetlówki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także