Mała łazienka - zobacz gotowy projekt

Mała łazienka - zobacz gotowy projekt

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 marz 2019 16:33

Niewielka, bo zaledwie 5-metrowa łazienka urzeka bogactwem faktur i kolorów: od opalowych cegiełek w strefie prysznica i nad toaletą, po wzorzyste heksagony na podłodze. To wszystko stonowane szczodrym zastosowaniem bieli i faktur drewna.

Młoda Pani domu i projektant Maciejka Peszyńska-Drews rozpatrywały początkowo powiększenie łazienki. Inwestorce marzyła się bowiem przestrzeń z dwiema strefami kąpieli – wanną i prysznicem. Ostatecznie jednak kosztem łazienki powiększono kuchnię, a autorka projektu na 5-ciu metrach kwadratowych musiała zmieścić wszystko, co niezbędne do komfortowego użytkowania domowej przestrzeni higieny i relaksu. Zdecydowałyśmy, iż lepiej przeznaczyć więcej miejsca na kuchnię, która jest intensywnie użytkowana przez panią domu – wyjaśnia projektant.

Pomimo ograniczonego metrażu w pomieszczeniu znalazł się przestronny prysznic, strefa umywalki, w.c., sporo miejsca do przechowywania, a także pralka. Tę ostatnią Maciejka schowała za frontami zabudowy meblowej, dzięki czemu sprzęt AGD nie zaburza aranżacji wnętrza. A wystrój pełen jest wizualnych smaczków! Lubię takie mieszanki, które mają szansę podkreślić barwną naturę właścicieli i są bardziej charakterne niż grzeczne i sztampowe rozwiązania, do których projektant właściwie nie musi przykładać ręki – przyznaje autorka projektu. Tutaj towarzysząc w procesie projektowym swojej klientce, po prostu dodawałam jej odwagi, byłam wsparciem, którego potrzebowała, by zrealizować swoje marzenia. Wspólne wycieczki po sklepach zaowocowały wyborem różnorodnych płytek, w tym heksagonów z kolekcji Alchimia marki Quintessenza, które zachwyciły panią inwestor na na podłogę w łazience – kontynuuje Maciejka.

Zobacz także Nowoczesna łazienka - 10 propozycji producentów wyposażenia

Wzorzyste plastry miodu zdobiące podłogę to jednak nie jedyny element wystroju łazienki, przykuwający wzrok. Równie spektakularnie prezentują się połyskujące cegiełki o falującej strukturze i pięknym, opalizującym kolorze wieńczące ściany w strefie prysznica i toalety. Zastosowanie mocnego koloru ożywiło aranżację łazienki, w której - poza tym akcentem - panują raczej uniwersalna biel i czerń okraczone kolorami i fakturą drewna. To ostatnie pod postacią płytek ceramicznych obecne jest zarówno na ścianie, jak i podłodze, zastępując brodzik prysznicowy.

Różne faktury i kolory zastosowanych materiałów służą nie tylko urozmaiceniu aranżacji. Wyznaczając one również umownie podziały pomiędzy poszczególnymi strefami. Dzięki temu autorce projektu udało się stworzyć uporządkowaną aranżację wnętrza na ograniczonej przestrzeni.

Autorka projektu: Maciejka Peszyńska-Drews, Autorskie Studio Projektowania Qubatura, www.qubatura.com.pl

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także