
Ogrzewanie podłogowe: designerskie termostaty

Nowoczesna strefa WC - szklany moduł sanitarny

Nowoczesne technologie w domu - termostaty do podłogówki
Urządzenie łazienki to zawsze spore wyzwanie. Tym większe, im mniejsza jest łazienkowa przestrzeń. Bo przecież na najmniejszej w całym domu czy mieszkaniu powierzchni, musimy zmieścić kilka niezbędnych urządzeń.
Jeśli jesteśmy przy sprzątaniu to warto zainwestować w podwieszaną muszlę typu rimless, czyli bez kołnierza i innych zbędnych zakamarków oraz taką z łatwo zdejmowaną deską. Dobrze by było, aby muszla, umywalka czy wanna była wykonana z ceramiki z powłoką, która ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń z mydła, płynów i innych kosmetyków. Sanitariaty z taką powłoką pozostają dłużej czyste, a ewentualne zabrudzenia łatwiej zmyć.
Łazienka, nawet ta najmniejsza, przestała spełniać funkcje tylko higieniczne. Użytkownicy coraz częściej oczekują, że będzie można się w niej zrelaksować. Kobiety bardzo często nakładają balsamy, odżywki do włosów, więc przyda się najmniejsze choćby siedzisko. Bardzo często również panie wykonują makijaż w łazience, a ten trudno zrobić bez lustra. Generalnie, im większe lustro tym lepiej dla łazienki. Lustra odbijają światła i powiększają, a zarazem stanowią dekorację danej przestrzeni.
Oczywiście, bardzo istotne jest oświetlenie przy lustrze. Dobrze stosować źródła światła o współczynniku oddawania barw CRI na poziomie 90, wtedy mamy pewność, że dobrze imituje ono światło dzienne. Idealnym rozwiązaniem są ruchome kinkiety, wtedy możemy skierować strumień światła, dokładnie tam gdzie chcemy. W strefie z lustrem, które przeważnie wisi nad umywalką, warto przewidzieć miejsce na odkładanie kosmetyków.
Po tym, jak ustaliliśmy gdzie ma stać muszla czy umywalka, czy wolimy wannę czy prysznic, czy musimy zmieścić w łazience pralkę i inne sprzęty przychodzi pora na najprzyjemniejszą część, czyli wybór okładzin ściennych i podłogowych. Rynek proponuje bardzo szeroki wachlarz rozwiązań, od farby specjalnie przeznaczonej do łazienek, poprzez wodoodporne tapety z dowolnym wzorem, jaki się nam tylko wymarzy aż do płytek, które doskonale imitują kamień, drewno a nawet tkaninę. Panowało kiedyś przekonanie, że do małych łazienek stosuje się płytki o małych rozmiarach. Stosując jednak duże formaty unikamy niepotrzebnego dzielenia małej powierzchni, optycznie ją powiększając. Zmniejszamy przy tym ilość fug, co wpływa korzystnie na utrzymanie czystości w łazience.
Dodając żywe zielone rośliny, zapalając świece zapachowe, możemy choć na chwilę odprężyć się i odpocząć w choćby najmniejszej łazience.
Tekst: Katarzyna Maciejewska, właścicielka Maciejewska Design
Projektantka z zamiłowania i zawodu. Projektuje wnętrza mieszkalne i użyteczności publicznej. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do każdego projektu, bez względu na jego rozmiar i budżet. Tworzy nowoczesne, przestronne i jasne wnętrza, które cechuje funkcjonalność i komfort. Dużą uwagę przywiązuje do detali. Najbardziej lubi zmieniać stare, zaniedbane wnętrza w nowocześnie zaaranżowane przestrzenie. Inspirują ją ludzie i podróże, to z nich czerpie inspiracje do pracy.
Używamy ciasteczek, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu
Klikając jakikolwiek odnośnik na tej stronie wyrażasz zgodę na ustawienie plików cookie.