PARTNER PORTALU
Mała rodzinna łazienka. Ciekawy projekt w nowoczesnym stylu

Mała rodzinna łazienka. Ciekawy projekt w nowoczesnym stylu

Autor: Justyna Łotowska
03 sie 2022 10:34

Mała łazienka pomimo swoich rozmiarów jest nowoczesna i komfortowa. Szarości i czernie nadają jej elegancki i wyrafinowany wygląd.

Samira Kudsk i Søren Ellitsgaard, oboje pracujący w branży kreatywnej, uwielbiają projektować swój dom, zależy im na zachowaniu zasady estetyki z odrobiną luksusu. Jednak łazienka w ich klasycznym mieszkaniu o powierzchni 170 m2 w kopenhaskiej dzielnicy Frederiksberg była pewnym rozczarowaniem. Po długim odkładaniu remontu zdecydowali się na kompletną metamorfozę. 

Ich nowa łazienka łączy minimalistyczną estetykę z ponadczasową nowoczesnością i jest wyposażona w najnowocześniejszą technologię. W kwestii kolorystyki zaryzykowali subtelnie dobrane odcienie szarości i czerni, łącząc je ze starannie dobranymi detalami.

Strefa umywalki z kolorowymi akcentam

Mimo niewielkiej powierzchni udało się stworzyć pomieszczenie, w którym czteroosobowa rodzina bez problemu radzi sobie z codziennymi obowiązkami - nawet w godzinach porannego szczytu. Ich codzienny luksus to konsola z serii Happy D.2 Plus z nadblatową umywalką. Bateria C.1 w kolorze Matt Black jest idealnym uzupełnieniem harmonijnej koncepcji kolorystycznej z kontrastującą dwukolorową umywalką - od wewnątrz białą, od zewnątrz czarną.

Szafka meblowa z dwiema obszernymi szufladami w kolorze grafitowym oferuje dużo przestrzeni do przechowywania. Delikatnie zaokrąglone kontury, fronty bez uchwytów i niewielka grubość materiału wzmacniają współczesną elegancję tej serii.

Szafka z lustrem oraz toaleta myjąca

Szafka z lustrem oferuje dodatkową przestrzeń do przechowywania drobnych kosmetyków. Zintegrowane ogrzewanie lustra jest aktywowane przez sterowanie ikoną na powierzchni lustra, co gwarantuje, że powierzchnia lustra nie będzie parować - dzięki temu jedna osoba może wziąć prysznic, podczas gdy druga korzysta ze strefy mycia.

Znalazła się tu też prawdziwa ikona - toaleta myjąca zaprojektowana przez słynnego Philippe Starcka -  SensoWash Starck F. 

Połączenie ekskluzywnych i najnowocześniejszych powierzchni z ich ciemnymi odcieniami tworzy w pomieszczeniu subtelny i elegancki efekt, który w rezultacie emanuje wielkim spokojem. Dzięki zastosowaniu różnych materiałów i faktur łazienka jest jednocześnie współczesna i ponadczasowa. 

Zdjęcia: Anitta Behrendt

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także