PARTNER PORTALU
Marmur w łazience: eleganckie i luksusowe wnętrze

Marmur w łazience: eleganckie i luksusowe wnętrze

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Czerwony marmur pokrywa podłogę i wspina się na ściany. Gdyby nie ten majestatyczny kamień łazienka wydawałaby się całkiem zwyczajna i niemal ascetyczna. Jednak kolor i niezwykła kompozycja żyłkowań czynią z niej wnętrze o charyzmatycznym charakterze.

Klasyczna elegancja i ponadczasowe wzornictwo – te cechy w wystroju wnętrz gospodarze domu cenią najbardziej. Te upodobania widać także bardzo wyraźnie w ich prywatnej łazience. Prosty, przejrzysty układ rozmieszczenia urządzeń sanitarnych, z wyraźnie wydzielonymi strefami funkcjonalnymi, wprowadza do wnętrza naturalny ład i porządek.

Obok strefy higienicznej i kąpielowej przewidziane zostało też miejsce na odpoczynek – fotel ustawiony w okolicy okien zachęca, by choć na chwilę przysiąść i oddać się kontemplacji. Autonomia poszczególnych stref zaznaczona została bardzo subtelnie, służy temu m.in. sufit z łukowatymi sklepieniami w dwóch przeciwległych krańcach łazienki.

Inspiracja Toskanią

Właściciele mają słabość do podróży, a ich ukochanym miejscem jest Toskania. To właśnie klimat i charakter tej krainy stały się inspiracją dla wielu rozwiązań aranżacyjnych. Niemałą rolę odegrał też przy wyborze kamienia, który stworzył oblicze ich łazienki. Położona tuż przy sypialni, w zamierzeniu, miała być wnętrzem ciepłym w odbiorze, ale przy tym nie pozbawionym wyszukanej elegancji.

Oczekiwaniom państwa domu ostatecznie sprostał marmur o niezwykłej czerwonej barwie, z rysunkiem wyraźnych białych żyłkowań. Tak majestatyczny marmur najlepiej prezentuje się samodzielnie, bez żadnych dodatków i upiększeń, dlatego stał się jedynym materiałem wykończeniowym zarówno podłogi, jak i ścian.

Jego uzupełnieniem są trawertynowe parapety w oknach i blat podumywalkowy, w kolorze maksymalnie zbliżonym do barwy marmuru. Aranżacja wszystkich stref potraktowana została z jednakowym pietyzmem i dbałością o szczegóły. Elementy dekoracyjne, choć na tle marmuru nie od razu rzucają się w oczy, dodają całości eleganckiego szlifu.

Strefę z umywalkami okalają dwa delikatne pilastry zwieńczone kwiatowymi dekorami. Znacznie większy, ale o podobnym kształcie, dekor wmurowany został we fragment ściany pomiędzy oknami – dla właścicieli to ważny detal, ma nie tylko dekoracyjną, ale i sentymentalną wartość.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także