PARTNER PORTALU
Między zmysłami a bielą

Między zmysłami a bielą

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Biel nie zna stylowych granic. To kolor dla zmysłów. Wytworny, czysty i świeży. W zestawieniu z minimalistyczną linią codziennych przedmiotów tchnie nowoczesnością. Po dorzuceniu wątku neobarokowego olśniewa luksusem. Spokojnym i wytwornym.

Za oknami – widok na barokowy park Pałacu w Wilanowie. Obok – centrum SPA w zabytkowej fabryce. Dom, położony na osiedlu „Rezydencja Królewska”, z założenia miał mieć nowoczesne wnętrza, ale bez sterylności minimalizmu. Tylko szlachetne materiały, wszędzie biel, prostota kształtów, przytulne faktury dekoracyjnych tkanin i drewno. Od tej konwencji odbiega nieco wystrój sypialni i towarzyszącego jej salon kąpielowego. Tutaj na romantycznym tete a tete spotykają się współczesność i neobarokowe akcenty: subtelne kwiatowe wzory, wytworne żyrandole, bogato rzeźbiona rama lustra.

Dystyngowany luksus – to pierwsze wrażenie. Wytworny komfort – drugie. Łazienka ma wyjątkowo piękne położenie. Wchodzi się do niej bezpośrednio z sypialni, a dalej na przestronny taras. Obecność drzwi balkonowych sprawia, że jest niezwykle jasna, słoneczna. Po ich otwarciu łazienka zyskuje dodatkową powierzchnię i zamienia się w letni zakątek wellness dla dwojga – tu, w promieniach słońca, można nieśpiesznie spędzać czas na lekturze, marzeniach czy pogawędkach przy filiżance kawy. Na pierwszym planie wyeksponowana została wanna z hydromasażem. Otulona bielą kafli z delikatnym deseniem kwiatów (seria „New Light Contessa Compositione” firmy Ceramiche Edilcuoghi) wprowadza w świat intymnego odpoczynku. Strefę kąpielową oświetla neobarokowy żyrandol, stylizowany na kryształowy (ze względów bezpieczeństwa jest wykonany z akrylu). Drugi identyczny zawieszono w dalszej części łazienki. Ich błyszczące w świetle „kryształy” przełamują chłód minimalizmu. Obijając światło, powiększają optycznie pomieszczenie oraz kreują aurę luksusu.

Aranżację stylowo spina ogromne lustro, w wykonanej na zamówienie rzeźbionej, srebrnej ramie. Wyposażenie łazienki jest stricte nowoczesne. Ceramika sanitarna pochodzi z kolekcji „Starck 1” firmy Duravit, zaś armatura – „Isystick” Zucchetti. Jeden z narożników zajęła półokrągła kabina prysznicowa (marka Koralle). Wyposażona w panel prysznicowo-masażowy (model „Pharo Lift” firmy Hansgrohe, z możliwością regulacji wysokości), poszerza kąpielowe atrakcje saloniku. Mimo że w łazience nie ma ani jednego mebla, użytkownicy mają do dyspozycji dużo miejsca na kosmetyki i drobiazgi. Są to półki wykonane przy obudowie wanny oraz nad sedesem i bidetem – ich istnienie maskuje wszechobecna biel płytek, którymi są wykończone. Dziś są na nich rozsypane płatki róż, jutro może magnolii, jak tych rosnących przed pałacem wilanowskim... Zmysłowa biel pozostaje wieczna. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także