Minimalizm w łazience: poznaj serię znanego projektanta

Minimalizm w łazience: poznaj serię znanego projektanta

Autor: Redakcja Łazienka.pl
18 gru 2018 15:26

Minimalizm to nie tylko modny, ale i uniwersalny styl aranżacyjny. Poznajcie ponadczasową kolekcję łazienkową zaprojektowaną przez ikonę designu Philippe Starcka.

Minimalizm to sztuka koncentrowania się na rzeczach najważniejszych. Philippe Starck w bardzo popularnej serii ME by Starck zaprojektował spójną minimalistyczną kolekcję, która zaspokaja potrzebę czystej estetyki.

Najważniejszy etap indywidualnego projektowania łazienki zaczyna się w obszarze mycia. W ME by Starck mamy do wyboru, aż sześć różnych wariantów umywalek w wymiarach od 430 do 1300 mm, zaprojektowanych dla obszarów prywatnych i publicznych.

Delikatna krawędź charakteryzuje również miski toaletowe i pisuary to powtarzający się element konstrukcyjny. Subtelny rant nadaje umywalkom lekkości. Umywalki o wymiarach od 630 mm do 1230 mm charakteryzują się wyrazistymi liniami. Szeroka powierzchnia dookoła zapewnia dużą funkcjonalność i sprawdza się jako podręczna półka na najpotrzebniejsze przybory.

Delikatna krawędź zaprojektowana także w serii misek toaletowych i pisuarów, jest równocześnie stałym elementem konstrukcyjnym.

Poza doskonaleniem projektu, Philippe Starck wraz z firmą Duravit koncentruje się na nowoczesnej technologii - nowe rozwiązania umożliwiły redukcję wagi misek toaletowych i bidetów z tej serii, w wyniku czego otrzymano atrakcyjne, eleganckie produkty. Otwarty rant spłukujący zapewnia dodatkową higienę i wygodę, podobnie jak możliwość połączenia z deską SensoWash Slim.

Proste, minimalistyczne wzornictwo serii jest widoczne w pisuarach ME. Pisuar dopełnienia całą serię ME, eleganckim kształtem i tym samym wykończeniem krawędzi. ME jest pierwszą linią produktów Duravit, w której zastosowano innowacyjną technologią pozbawioną rantów. Otwarta konstrukcja rantu spłukującego zapewnia dynamiczny i silny przepływ wody, opłukując wewnętrzną powierzchnię pisuaru ilością wody 0,5 litra, a jednocześnie pozwala na szybkie i higieniczne czyszczenie ceramiki. Suchy pisuar ME by Starck w ogóle nie wymaga użycia wody: wbudowana membrana otwiera się tylko podczas przepływu korzystania z toalety i zamyka automatycznie po użyciu, skutecznie zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Seria oferuje również wanny, brodziki oraz akcesoria, zaprojektowane także przez Philippe Starcka. Doskonałe dopasowanie z nową linią mebli L-Cube, ME by Starck nadaje nowoczesnej łazience jasny, estetyczny wygląd z niemożliwą do pomylenia sygnaturą francuskiego projektanta, realizując w rzeczywisty sposób potrzebę indywidualności.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także