PARTNER PORTALU
Moc linii i faktur

Moc linii i faktur

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Beże oraz szarości są przyjaciółmi zwolenników naturalności i prostych form. Aby nie zatracić się w ich ponadczasowej monotonii, potrzebny jest odważny akcent.

Pani domu zdecydowanie preferuje zachowawczą paletę barw – beże i brązy, które są zawsze modne i zawsze na czasie, ale niestety monotonne. Architekt doradziła wprowadzenie wyrazistych elementów nadających aranżacji łazienki, jak biżuteria i dodatki do klasycznego kostiumu, rys indywidualności. Zgodnie z życzeniem właścicielki, została utrzymana jej ulubiona kolorystyka. Mocniejsze akcenty, które się pojawiły, to zróżnicowanie linii, faktur oraz struktur użytych materiałów.

W łazience przy sypialni pojawiła się luksusowa mozaika z kolekcji firmy Bisazza. Kostki, mieniące się szarościami i brązami, z intrygującym perłowym połyskiem, zostały ułożone na obudowie owalnej wanny oraz wyoblonej ścianie nad nią, dodając wrażenie wyjątkowości kąpieli. Przyciągając wzrok już od wejścia, kreują atmosferę relaksu. Do kolorystyki mozaiki został dobrany granit, z którego wykonano blat i cokół szafki podumywalkowej oraz brodzik w kabinie prysznicowej. Pozostałe ściany pokrywa jasnoszary gres, tworząc neutralną, minimalistyczną oprawę wystroju. Jego kafle wspinają się aż na sufit; wykończony nimi fragment obniżenia subtelnie wydzielił strefy łazienki.

Nad częścią toaletową, pomiędzy sufitem właściwym a podwieszanym, powstał duży świetlik – po włączeniu światła łazienka wydaje się większa, a nastrojowa poświata sprzyja odpoczynkowi. Światło to jeden z ważniejszych elementów aranżacyjnych – jest tutaj i naturalne, wpadające przez okno, oraz sztuczne – zróżnicowane natężeniem i przeznaczeniem. Włączane oddzielnie, pozwala tworzyć sceny świetlne, odpowiednie do chwili i potrzeb. Łazienka przy sypialni została stworzona jako komfortowy azyl dla dwojga. Proza życia, czyli pranie, prasowanie, sprzątanie – zostało zamknięte w oddzielnym pomieszczeniu. Wchodzi się do niego bezpośrednio z łazienki, ale przez drzwi praktycznie niewidoczne na tle szarości ścian.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także