PARTNER PORTALU
Modna łazienka: 10 pięknych wnętrz w szarościach

Modna łazienka: 10 pięknych wnętrz w szarościach

Autor: Anna Usakiewicz
23 maj 2016 13:22

Dzięki zastosowaniu szarych płytek w aranżacji łazienki stworzymy idealną bazę do tego, by uzupełniać wnętrze barwnymi, kontrastującymi akcentami, uzyskując za każdym razem zupełnie nowy, ciekawy efekt.

Szary, to kolor uniwersalny, który zawsze jest na czasie. Tak jak biel czy czerń, możemy go swobodnie łączyć właściwie z całą paletą innych barw. Niezwykle ciekawym i oryginalnym połączeniem są duety szarości i mocnego, soczystego koloru, np. turkusowego, zielonego, czy miodowożółtego.  

Planując remont łazienki, często zastanawiamy się czy podjąć odważny krok i wprowadzić stanowcze zmiany oraz mocne kolory, czy też zdecydować się na bezpieczną, stonowaną aranżację. Dobrym rozwiązaniem może być uniwersalna baza, w postaci szarych płytek ściennych i podłogowych, do której swobodnie dobierzemy barwne dekory, mozaiki, bądź inne elementy ozdobne, dopełniające aranżację. Oto kilka przykładów z zastosowaniem szarej bazy w aranżacji łazienki:

Surowa szarość z mocnym akcentem

Odwołujące się do natury betonu szare duże płytki, pozwolą na stworzenie aranżacji w surowym stylu industrialnym. Takie ascetyczne elementy ożywimy zestawiając je z dekorem o drobnym wzorze i metalicznym połysku oraz uzupełniając całą aranżację dodatkami w kolorze głębokiego turkusu. Tak wykończona łazienka zachowa mocny, dość męski klimat, ale szara baza i wzorzyste dekory, pozostawią nam możliwość przearanżowania wnętrza i złagodzenia jego charakteru, np. z wykorzystaniem intensywnych odcieni fioletu albo bieli i chłodnych odcieni beżu.

Grafit w łagodnym wydaniu

W takiej aranżacji główną rolę grają płytki podłogowe i ścienne w łagodnym, cieniowanym i lekko rozmytym graficie. Dynamiki i przestrzenności tej stylizacji doda pulsujący, dekor z geometrycznym wzorem. Całość doskonale łączy się z soczystą zielenią w postaci mebli, dodatków i roślinności, tworząc łazienkę w stylu eko. Z grafitowymi odcieniami szarości świetnie sprawdzi się także cytrynowy żółty oraz koralowa czerwień.

Zabawa w ciepło-zimo

Ciemne, grafitowe płytki imitujące kamień, finezyjnie łączą się z delikatnym dekorem. Jego elementy łapią refleksy światła i połyskują niczym lusterka. Dodatkowym promykiem słońca wprowadzającym ciepłą aurę do tej chłodnej i ciemnej aranżacji będzie kolor żółty w złotym, miodowym odcieniu. Jeśli zechcemy podkreślić grafitowy chłód aranżacji możemy zastosować dodatki oraz kolor ścian w odcieniach błękitu. By pozostać przy ciemniejszej tonacji, z grafitem zestawmy głęboką czerwień.

Źródło: Tubądzin

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także