PARTNER PORTALU
Modna łazienka. 10 świetnych rozwiązań do wykorzystania, dużo zdjęć

Modna łazienka. 10 świetnych rozwiązań do wykorzystania, dużo zdjęć

Autor: Justyna Łotowska
02 lut 2021 09:50

Jak warto urządzić i wyposażyć łazienkę? Zobaczcie 10 rozwiązań, które prawdziwymi hitami w nowoczesnych łazienkach!

Łazienka to pomieszczenie, którego remont to skomplikowana i nietania operacja, dlatego warto urządzić i wyposażyć ją tak, by służyła nam jak najdłużej. Jednocześnie jednak, chcemy, aby nasza łazienka prezentowała się modnie i zgodnie z aktualnymi trendami. Jak to pogodzić? Zobaczcie 10 rozwiązań do łazienki, dzięki którym będzie nie tylko modna, ale i ponadczasowa. 

Czerń w łazience

Czerń jest jednym z najbardziej klasycznych i powszechnie stosowanych kolorów. Po tę barwę z powodzeniem sięgają także architekci wnętrz i projektanci wyposażenia łazienek. Czarne baterie, zwłaszcza w wersji matowej, czarne profile prysznicowe, czarne brodziki czy nawet obudowa wanny to coraz popularniejsze rozwiązania do łazienki.  

Kolorowe umywalki i miski wc

Wyposażenie łazienki wcale nie musi być białe! W sklepach znajdziemy coraz więcej pomysłów na ceramikę w pięknych i modnych kolorach. Oprócz czerni, o której piszemy nieco wyżej, modne kolory to szarość, beże, brązy. Możemy też kupić umywalki w żywszych kolorach, takich jak odcienie niebieskiego czy zieleń. 

Wanna wolnostojąca nawet w małej łazience

Jeszcze niedawno wanna wolnostojąca była wyposażeniem dedykowanym wyłącznie dużym i przestronnym łazienkom w typie spa. Teraz dzięki nowinkom technologicznym i sporej ofercie producentów wanna jak z filmu może pojawić się także w małej łazience w bloku. Możemy wybrać modele specjalnie dedykowane małym metrażom, np. w wersji przyściennej czy nawet narożnej. A klasyczne wolnostojące wanny kupić w mniejszej wersji, która zmieści się nawet w niełatwej "blokowej" łazience. 

Wanna z parawanem - prysznic i wanna dwa w jednym

Urządzając łazienkę każdy z pewnością stanie przed dylematem: wanna czy prysznic. Niewiele osób ma metraż łazienki pozwalający na zamontowanie obu tych elementów wyposażenia. Na szczęście coraz popularniejsze staje się rozwiązanie z parawanem przy wannie, dzięki któremu z wanny możemy też bez problemu korzystać tak jak z kabiny prysznicowej. Do małej łazienki w bloku jak znalazł!

Złoty kolor w łazience

Złoto triumfalnie powróciło do naszych mieszkań i oczywiście także do łazienek. Złote baterie umywalkowe, prysznicowe, złote deszczownice, a przede wszystkim dodatki, lustra i oświetlenie to nowy trend, który podbija nowoczesne łazienki. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych modeli złotej armatury czy dekoracji, coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy glamour i pałacowych klimatów, ale zwolennicy minimalizmu. 

Marmur jako najpopularniejszy wzór w łazience

Możemy go lubić lub nie, ale rysunek kamienia, a przede wszystkim białego marmuru, podbił łazienki Polaków w 2020 roku i nie zanosi się, aby rok 2021 był inny. Marmur pojawia się w łazienkach przede wszystkim pod postacią wielkoformatowych płytek na ścianach i podłodze, ale także jako okładzina na blaty łazienkowe, jako wzór dodatków czy nawet tapet (tak, w łazienkach coraz częściej pojawia się tapeta - dzięki postępowi technologicznemu możemy ją całkowicie zaimpregnować przed wilgocią). 

Okrągłe lustro - hit łazienek

Jeśli chcesz mieć modną łazienkę, postaw na piękne okrągłe lub owalne lustro. To prawdziwy pewniak jeśli mówimy o modnej aranżacji łazienki. Jedno lub dwa lustra nad umywalką, najczęściej w kształcie koła, czasami z złotym lub miedzianym obramowaniem, sprawią, że łazienka stanie się niepowtarzalna i stylowa. 

Lustrzane szafki

To bardzo dobry pomysł na optyczne powiększenie małej łazienki. A jednocześnie na zapewnienie w niej tak potrzebnego miejsca na przechowywanie. Najczęściej lustrzane szafki montujemy nad umywalką, ale sprawdzą się też np. w wersji z wysokim słupkiem czy zabudową części ściany. 

 

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także