×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Modna łazienka dla miłośniczki zieleni: ten projekt cię zachwyci!

Modna łazienka dla miłośniczki zieleni: ten projekt cię zachwyci!

Autor: Justyna Łotowska
24 wrz 2020 09:24
Aktualizacja: 25 wrz 2020 09:37

Botaniczna łazienka doskonale wpisuje się w aktualne trendy, jest przy tym funkcjonalna i pełna dobrych rozwiązań. Zobaczcie ciekawy projekt z Poznania.

Ta łazienka powstała dla inwestorki, która kocha roślinność w nieograniczony sposób i zaraziła mnie pasją do zieleni - dzięki niej zaczęłam wertować opracowania, by rozgryźć zagadnienie umieszczenia roślin w łazience bez okna i okazało się, że są takie możliwości, choć dla cierpliwych. Powiedziałabym jednak, że dla pasjonata nie ma niczego niemożliwego. Spróbowałyśmy zatem stworzyć w tej przestrzeni małą dżunglę, odrobinę klimatu spa - tak o projekcie prezentowanej łazienki mówi jej autorka, Agnieszka Rozmysłowicz z pracowni Viann Interior Design. 

Dużą rolę w aranżacji wnętrza odgrywa botaniczna tapeta przeznaczona do pomieszczeń mokrych, miks heksagonalnych płytek o tropikalnym wzorze i drewno - blat z ociosanego kawałka, pieniek służący jako stoliczek do wanny i obudowa z zaimpregnowanych lameli. Kamienna umywalka dopełnia całości. Pozostałe elementy tonują tę wyrazistość, projektantka postawiła na czystą biel ścian, zabudowy, minimalistyczny grzejnik, nowoczesne formy armatury i ceramiki.

Nieoczywistym rozwiązaniem jest tutaj regał na książki w łazience, który wpasowuje się w narożnik, ale kto czyta książki w wannie ten całkowicie rozumie tę potrzebę - ja wiem, że inwestorka jest osobą pochłaniającą książki tak samo jak ja, a ponieważ układ łazienki i miejsce, jakie w niej było zainspirowały mnie do stworzenia takiego regału to powstał spontanicznie, bez konsultacji. I obrony nie wymagał. Wiedziałam, że się spodoba! Jest na nim również miejsce na rośliny czy kosmetyki w ładnych butelkach - dodaje Agnieszka Rozmysłowicz. 

Projekt i wizualizacje: Agnieszka Rozmysłowicz, Viann Interior Design

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także