Modne fugi – nowe kolory do łazienki

Modne fugi – nowe kolory do łazienki

Autor: Małgorzata Nietupska
18 maj 2016 16:00

Biele i szarości, beże i brązy oraz 12 intensywnych kolorów to nowa paleta firmy Atlas. Są też fugi z brokatem.

Trzy grupy kolorystyczne, ponad 40 odcieni i nowa receptura to najważniejsze z cech najnowszych fug Atlas. Trwałe kolory i odporność na ścieranie to ich atuty.

Gdy kolor ma znaczenie

Oferta fug została rozszerzona o nowe kolory. Nowa odsłona fug Atlas to 40 kolorów podzielonych na trzy grupy kolorystyczne, będące odpowiedzią na najpopularniejsze trendy wnętrzarskie.

Do wyboru są biele i szarości (11 odcieni), beże i brązy (17 odcieni) i 12 intensywnych kolorów fug. Szukającym dodatkowych efektów wizualnych w spoinach dedykowanych jest ponadto 5 kolorów fug z brokatem w całej masie.

Czysto i nowocześnie

Biele i szarości sprawdzą się w nowoczesnych, surowych wnętrzach , wykorzystujących elementy betonu, szarych i białych płytek.

Jasne kolory fug chętnie stosowane są w niewielkich pomieszczeniach, gdzie ważna jest każda, dobrze zagospodarowana przestrzeń. Właśnie w takiej, prostej, minimalistycznej przestrzeni nastrój tworzy się przy pomocy dużych jednolitych płaszczyzn – dzięki płytkom o większym formacie. Dobierając kolor spoiny najbardziej zbliżony do ceramiki uzyskać można idealną, jednolitą powierzchnię.

Ciepło i przytulnie

Beże i brązy to barwy przywołujące na myśl ciepło domowego ogniska. Dzięki neutralności i naturalności tych kolorów można stosować je z wieloma rodzajami ceramiki w niemalże każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, łazience, jak też na podłodze w salonie. Dzięki nim nawet duże przestrzenie staje się ciepłe i przytulne.

Odważnie i energetycznie

Intensywny kolor fug sprawdzi się wszędzie tam, gdzie efektem końcowym ma być barwny kolaż. W połączeniu z płytkami cementowymi wyraziste kolory stworzą unikalne kompozycje, podkreślając nasz indywidualizm. Fugi o intensywnych barwach wybierane są najczęściej do niebanalnych łazienek, w których pragniemy zregenerować siły i zyskać energię do działania.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także