PARTNER PORTALU
Motywy drewna w łazience: 14 pięknych projektów z polskich domów

Motywy drewna w łazience: 14 pięknych projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
22 paź 2019 09:34

Drewno we wnętrzach towarzyszy nam od stuleci. Ostatnio coraz popularniejsze staje się również w łazienkach - zarówno w swojej naturalnej formie, jak i pod postacią różnych jego imitacji. Dlaczego warto wprowadzić drewniane akcenty do aranżacji łazienki?

Drewno to przede wszystkim materiał ponadczasowy. Jeżeli zależy nam na tym, aby wystrój naszej łazienki nie przestał być modny po jednym, dwóch sezonach, drewno będzie idealnym wyborem. Co więcej, materiał ten kojarzy się z ciepłem, buduje we wnętrzach przytulny klimat, nadaje im domowy charakter. W łazience pomaga przełamać sterylność pomieszczenia, wynosząc je na inny poziom niż tylko wnętrze sanitarne, co koresponduje z trendem na łazienkę jako domową oazę relaksu. 

Wreszcie, drewno to również świetny sposób na dodanie wnętrzu swoistego prestiżu. Drewniana deska na podłodze czy fornirowana zabudowa meblowa z urokliwymi sękami na frontach sprawią, że łazienka nabierze charakteru domowego SPA.

Tak jak już wspomnieliśmy, "drewno" w łazience nie musi być prawdziwym drewnem. Oprócz naturalnego materiału, o który trzeba odpowiednio zadbać, impregnować i konserwować, możemy zdecydować się również na coraz lepiej prezentujące się imitacje. Z pewnością praktycznym i estetycznym wyborem będą np. płytki ceramiczne, które dzięki technice druku cyfrowego do złudzenia potrafią odwzorować kolor i fakturę drewna.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także