PARTNER PORTALU
Mozaika w łazience. Sprawdzony sposób na urządzenie pokoju kąpielowego

Mozaika w łazience. Sprawdzony sposób na urządzenie pokoju kąpielowego

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Gdzie, jeśli nie w łazience, można sobie pozwolić na taką dawkę miłej dla oka słodyczy? Lawenda, wrzos, wanilia... są niezwykle apetyczne i działają uspokajająco.

Własny pokój kąpielowy to marzenie niejednej pani domu. Gospodyni tego miejsca, swoje marzenie spełniła. Należąca do niej, urządzona w pastelowych barwach łazienka, już od progu zachęca do długiego wylegiwania się w wypełnionej gorącą wodą wannie, z kieliszkiem martini w jednej dłoni, i dobrą książką w drugiej... Tu naprawdę można zapomnieć o trudach minionego dnia i to na bardzo długie godziny.

Strefowanie

Co więcej, dzięki ciekawie zaaranżowanej przestrzeni, można urządzać babskie wieczorki piękności. Wnętrze zostało bowiem podzielone na wyraźne strefy, co pozwala na wygodne i niespieszne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Niewysoka ścianka oddziela część kąpielowo-toaletową od niewidocznej w pierwszej chwili części WC, w której znajduje się bidet i sedes, pojemna łazienkowa szafa oraz przejście do niewielkiej pralni. 

Miejsce na wannę

Najwięcej emocji budzi oczywiście część kąpielowa, w której głównie toczy się „łazienkowe życie”. Obok ścianki, pokrytej płytkami w „waniliowym” kolorze, stanęła obudowana tymi samymi płytkami, wanna. W pobliżu ustawiono oryginalny fotelik z kolekcji Tapas, pierwotnie zaprojektowanej do pewnego klubu muzycznego.

Stylowe dodatki

Resztę kolekcji tworzą: stołeczek z wrzosową poduszką oraz świecący stolik, które „wędrują” po łazience, podążając za potrzebami użytkowników. Ciekawym pomysłem są też okrągłe, świecące lampki-lusterka, tzw. „Mirrorette”. Gdy przeanalizuje się poszczególne detale, widać że zostały dobrane z wielką konsekwencją – kosmetyki, mydełka, kwiaty, świeczki, porcelana, ręczniki, a nawet kapcie, łączy ta sama gama kolorystyczna.

Nasz pomysł: parkiet przemysłowy

Warto zwrócić uwagę na elementy, które przypominają o tym, że łazienka i mieszkanie znajdują się w starej kamienicy. Po pierwsze, jest to dość nietypowa w łazience rzecz – przyjemny dla stóp i odporny na wilgoć parkiet przemysłowy z egzotycznego drewna merbau. A po drugie – stolarka drzwiowa i okienna, dodająca łazience stylowego uroku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także