×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Na fali wyobraźni

Na fali wyobraźni

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 lip 2009 11:11

Kompozycja fantazyjnych linii, koloru i światła. W pokoju kąpielowym przy sypialni dzień zaczyna się bez prostych schematów. Wieczorem, pod baldachimem skosów dachowych, czeka przyjemne zanurzenie w ogromnej wanny, oczywiście we dwoje.

Państwo domu cenią oryginalne, wyrafinowane kształty i linie. Kochają zmiany, ruch, przestrzeń oraz... motocykle. Salon kąpielowy przy małżeńskiej sypialni to ich oaza odpoczynku, urządzany z wyobraźnią, rozmachem, pod przytulnymi skosami dachowymi. Spokój i naturalne barwy drewna zostają w świecie sypialni, w salonie kąpielowym dla dwojga obowiązują bardziej swobodne kanony. Pomieszczenie łazienki jest przestronne i wysokie, otulone licznymi skosami dachowymi. Z jednej strony dekoracyjne połacie sprzyjają atmosferze intymności, ale by nie dominowały, zostały optycznie przesunięte na dalszy plan przez fantazyjne „obłoki” podwieszanego sufitu. Ich falujące kontury, powtórzone na liniach urządzeń łazienkowych oraz układzie kafli na podłodze i ścianach, nadały również wnętrzu indywidualny styl. Dynamizm kształtów wyciszają kolory, zaczerpnięte z wakacyjnych wspomnień w ciepłych krajach: biel chmur zwiastujących pogodę, jasny błękit spokojnego morza i piaskowy beż plaży. Jest tu nawet gorące słońce – jego wizerunek dekoruje ścianę obok natrysku.

Dwuosobowa wanna z hydromasażem oraz jej otoczenie to miejsce relaksu. Została wsunięta pod skosy dachowe i otoczona marmurową obudową. Wysoki status tego miejsca, gdzie czas zadaje się nie grać roli, podkreślają podświetlana nisza oraz trójkątne okno, przesłonięte roletą strzegącą prywatności. Ale i codzienność otrzymała rys salonowego rozmachu. Imponująco przestronna kabina prysznicowa (z oferty firmy Huppe) ma charakterystyczną kolumnę, będącą designerskim elementem wystroju. Strefa toaletowa to dwie oddzielne umywalki dla pani i pana domu, wpuszczone w marmurowy blat wsparty na falującej, asymetrycznej szafce. Nad nimi – szafka lustrzana z mnóstwem półek na kosmetyki. Wyposażenie łazienki dopełniają sedes i bidet oraz dodatkowa szafka w strefie natrysku. Zwierciadła, przyklejone na ścianach pomiędzy płytkami ceramicznymi, wyczarowują zaułki bezkresnej przestrzeni, zupełnie jak za zakrętem wakacyjnej trasy...

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także