PARTNER PORTALU
Niebo nad Stambułem

Niebo nad Stambułem

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Uwaga, wchodząc tutaj decydujecie się na podróż w czasie i przestrzeni. Czekają na was przepych sułtańskiego pałacu, rozgwieżdżone niebo nad Stambułem i wiele innych niespodzianek.

Powyższe ostrzeżenie wprawdzie nie widnieje na drzwiach do tej łazienki, ale z powodzeniem mogłoby się na nich znaleźć. Właściciele marzyli o wnętrzu niepowtarzalnym i inspirującym, takim w którym od dosłowności poszczególnych funkcji ważniejsza jest fantazja i zabawa dekoracją. Ponieważ jedną z ich fascynacji są odległe podróże i odkrywanie egzotycznych kultur, stanęło na wyprawie na Wschód. I tak w podwarszawskiej rezydencji rozgościł się najprawdziwszy Orient. Rodzinna łazienka ulokowana została na poddaszu, w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni. Najważniejsze miejsce przypadło w niej wannie. Ekstrawagancka i okrągła pyszni się pod oknem dachowym, wypełniając sobą znaczną przestrzeń niedużego wnętrza. Pomysł okrągłej wanny wyszedł od projektantki, która uznała, że taki właśnie model idealnie wpisze się w stylistykę aranżacji pełnej orientalnego czaru i przepychu. A jej obudowa stała się inspiracją do zaaranżowania znacznej części łazienki. Szerokie schody, prowadzące do wanny są jednocześnie wygodnym siedziskiem, na którym można przycupnąć i podumać, albo oddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Okazały się też idealnym miejscem do wyeksponowania stylowych dekoracji, świetnie czują się tu nie tylko kolorowe poduchy, ale i fajka wodna, świece zapachowe i drewniane skrzyneczki.

Wrażenie przepychu, jakim tchnie to wnętrze, to w dużej mierze zasługa melanżowej, połyskliwej mozaiki utrzymanej w fioletowej tonacji. Ten elegancki, a jednocześnie nieco tajemniczy i magiczny, kolor pojawił się również na fragmentach ścian, a nawet na suficie. Tłem dla niego są jasnokremowe płytki, które rozjaśniają wnętrze i podkreślają niezwykłość dominującej barwy. Ale klimat tego wnętrza to także zasługa z wielką starannością dobranych dodatków i ozdób. Kolorowe lampki, naśladująca misę umywalka na wiekowej drewnianej szafce, orientalne posążki – to tylko niektóre z elementów tworzących obraz tej łazienki. W jej styl wpisują się także dekoracyjne wnęki utworzone w ścianach – te miniaturowe imitacje okien przywodzą na myśl krużganki sułtańskiego pałacu, a połyskujące w nich kostki mozaiki mienią się zupełnie jak rozgwieżdżone niebo.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także