Nowe spojrzenie na styl retro w łazience - piękne kolekcje płytek

Nowe spojrzenie na styl retro w łazience - piękne kolekcje płytek

Autor: Anna Sołomiewicz
19 gru 2016 15:40

W aranżacjach łazienek nawiązujących do stylu vintage ciekawy geometryczny wzór i mały format płytek grają pierwsze skrzypce.

Styl vintage, odnoszący się do wzornictwa lat 50. i 60. ubiegłego wieku, coraz częściej gości w naszych mieszkaniach. Lubimy miksować dawne motywy z nowoczesnym wyposażeniem. Charakterystycznym elementem nawiązującym do dawnego stylu są wzory oraz małe formaty płytek, które, w połączeniu z minimalistycznymi elementami czy monochromatycznymi kolorami, potrafią dodać wnętrzom indywidualności i smaczku w klimacie retro.

Geometria na ścianie

Wyraziste wzory płytek ceramicznych oraz małe formaty to gorący trend we wzornictwie i prosty sposób na oryginalny wystrój łazienki. Ciekawe, geometryczne dekory kolekcji Ponti, Adelle, Lunia czy Tunia Cersanit, wyróżniające się na tle stonowanej kolorystyki gładkich kafli, dobrze sprawdzają się na fragmentach ścian. Można nimi zaakcentować wybraną strefę łazienkową lub wprowadzić jako motyw przewodni wystroju całego wnętrza. Wzorzyste płytki pojawiają się na ścianach wokół wanny, mogą też zdobić w ciekawy sposób przestrzeń z lustrem nad umywalką.

Modne są wzory tworzące złudzenia optyczne, np. figury geometryczne (stożki, trójkąty, sześciany) w odcieniach szarości wywołują wrażenie trójwymiarowości. Kropki na płytkach zawsze dodają lekkości i wprowadzają do wystroju łazienki element kobiecy. Geometryczny rysunek nieregularnych linii w pastelowych odcieniach sprawi, że powierzchnia ścian nabierze głębi. Natomiast wyrazisty motyw roślinny, w połączeniu z ciekawym kolorem płytek, to świetny sposób na stworzenie klimatu vintage we współczesnej łazience.

Nutka retro

Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnych wnętrz, ale lubisz też stylowe dekoracje przywołujące przeszłość, wybierz kilka elementów, by łazienka nabrała klimatu. Do stylu vintage pasują zarówno tradycyjne umywalki oraz kompakty stojące, jak i nowoczesne sprzęty podwieszane. Wannę można obudować płytkami, uzupełniając wzór ciekawym motywem geometrycznym. Kreując klimat retro, warto też dobrać odpowiednie oświetlenie – stylowe kinkiety obok lustra czy eleganckie plafony. Pasującym dodatkiem będzie też drabinka w roli półki na łazienkowe akcesoria.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także