×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna aranżacja łazienki. Nablatowe umywalki i wygodna wanna

Nowoczesna aranżacja łazienki. Nablatowe umywalki i wygodna wanna

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
Dodano: 13 sie 2009 09:14

Nowoczesna forma i estetyka tej łazienki jest stylistyczną konsekwencją aranżacji domu, ale też nawiązaniem do nowoczesnej architektury całego osiedla, na którym się on znajduje.

Jak mówi projektant Maciej Mikołajczak, odpowiedzialny za tę realizację, nie żyjemy w średniowieczu, warto zatem, by wnętrza, w których funkcjonujemy na co dzień, odpowiadały dynamice naszych czasów, podążały za rozwojem techniki i współczesnymi trendami w sztuce. Między innymi ze względu na tego typu preferencje, powierzono Michałowi Mikołajczakowi zaprojektowanie pokazowego domu na osiedlu Jaworowe Wzgórze.

To duże (166 domów) osiedle położone jest w miejscowości Suchy Dwór, na rozległym wzniesieniu na wybrzeżu Zatoki Puckiej, z którego rozciąga się widok na morze. Zgodnie z przewidywaniami inwestorów, mają tu zamieszkać ludzie w średnim wieku, aktywni zawodowo, ceniący sobie wysoki komfort życia. Z myślą o nich powstał ten dom.

Intymna przestrzeń

Prezentowana łazienka pełni funkcję małżeńskiego salonu kąpielowego, stąd projektant nieco utrudnił dostęp do niej: aby tam wejść, należy się przedostać przez sypialnię i garderobę. Oczywiście, jak na dwukondygnacyjny dom o powierzchni 250 m2 przystało, jest jeszcze toaleta na parterze i duża, rodzinna łazienka na pierwszym piętrze, do której prowadzi wejście z holu.

Wszystkie pomieszczenia łączy nowoczesna stylistyka: powtarzające się, geometryczne kształty przenikają się nawzajem w zmiennych układach kolorystycznych. W łazience rodzinnej są to biel, czerwień i grafit, zaś w saloniku przy sypialni – stonowane barwy ziemi. Beże, brązy i metaliczne szarości stanowią zresztą kolorystyczną dominantę domu, od elewacji poczynając.

Urok geometrii

Konsekwentnie zastosowaną w całym wnętrzu formą jest natomiast prostokąt. Kształt regularnych czworokątów różnej wielkości mają płytki ceramiczne (wszystkie pochodzą z kolekcji niemieckiej firmy Jasba), brodzik kabiny prysznicowej, wanna, lustro.

Prostokątne są także umywalki, które, zgodnie z przyświecającą aranżacji ideą przenikania form i materiałów, wtapiają się w minimalistyczny, drewniany blat. Łagodne, owalne linie pojawiają się jedynie przy okazji sedesu i bidetu.

Nowoczesność tego domu nie ogranicza się do wizualnych, estetycznych oznak stylu. Składa się na nią także wyposażenie, skompletowane spośród urządzeń najwyższej klasy, oraz system domu inteligentnego, z możliwością automatycznego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy klimatyzacją.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także