×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Autor: Katarzyna Masłowska
19 wrz 2019 10:16
Aktualizacja: 20 wrz 2019 11:09

W tym sezonie wśród dominujących kolorów na pierwszym miejscu plasują się szarości, biele i naturalne barwy drewna. Nie brakuje też odważniejszych propozycji: błękitów, turkusów czy butelkowej zieleń.

Kamień to hit numer 1

Płytki wiernie naśladujące nie tylko kolor, ale i strukturę kamienia w tym roku zdecydowanie będą numerem jeden. Tak bardzo przypominają materiał, który naśladują, że nawet po dotknięciu niełatwo odróżnić ceramikę od kamienia. Zdefiniowany jako efekt Stracciatella trend nawiązuje do wiernego odtworzenia naturalnych kamieni.

Zobacz także: Parterowy dom: tak urządzono 140 metrów

Najmodniejsze będą płytki imitujące marmur, z jego charakterystycznym użyleniem. W modzie będą też granity czy piaskowce. W tym segmencie płytek dominują duże formaty – nawet do 3600 mm x 1200 mm!

Powrót do natury

Wciąż modne są płytki ceramiczne imitujące drewno – w naturalnych barwach i strukturach, jak również postarzane, z delikatnymi przetarciami czy wyblaknięciami w stylu vintage.

Motywy naturalne, zwłaszcza kwiatowe, to źródło niekończącej się kreatywności – również zauważalny trend w segmencie płytek ceramicznych. Zauważalne jest też łączenie różnych faktur, formatów, wzorów. W 2019 roku modne będzie łączenie na jednej powierzchni płytek z różnymi wzorami i zabawa fakturą płytki na jednej powierzchni ściany.

To Cię zainteresuje: Oświetlenie w salonie. 15 dobrych projektów

Również w tym roku ciemne kolory przeżyły odrodzenie, ubierając ściany i podłogi w intensywnych odcieniach. Brązowy, granatowy, a nawet czarny, wszystkie wróciły do świata płytek ceramicznych, tworząc ciepłe ustawienia, jednocześnie utrzymując ciepło.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także