PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka. Architektki mówią, czego nie może w niej zabraknąć!

Nowoczesna łazienka. Architektki mówią, czego nie może w niej zabraknąć!

Autor: Justyna Łotowska
21 wrz 2022 10:45

O aranżacji komfortowej łazienki opowiadają Aneta Korus i Paula Pióro, założycielki pracowni Architektura i Wnętrza.

  • W nowoczesnej łazience najbardziej polecanym rozwiązaniem są bezkrawędziowe miski ustępowe, mówią architektki wnętrz Aneta Korus i Paula Pióro, założycielki pracowni Architektura i Wnętrza.
  • Świetnym i coraz częściej wybieranym przez klientów rozwiązaniem są bezdotykowe przyciski elektroniczne do spłukiwania wody.
  • Łazienka przyszłości to łazienka, która bogata jest w rozwiązania ergonomiczne oraz ekonomiczne użytkowo.
  • Czytaj też: Jak dobrze zaprojektować łazienkę? Radzi architektka wnętrz! 20 łazienek w różnych stylach!

Jakie rozwiązania wpływają na poczucie komfortu w łazience?

Aneta Korus i Paula Pióro: Analizując nasze doświadczenia, zwłaszcza w pracy z inwestorem prywatnym, dla którego dana nieruchomość jest docelowym miejscem do zamieszkania, wielki nacisk kładziony jest na sprawnie działający system wentylacji lub często dodatkowo, jeśli istnieje taka możliwość – umieszczenie w projektowanej łazience okna. Co za tym idzie, nasze spostrzeżenia są zupełnie podobne, na poczucie komfortu w łazience wpływa możliwość szybkiej wymiany powietrza. 

Nowoczesna łazienka, projekt Architektura i Wnętrza. Fot. mat. prasowe Geberit
Nowoczesna łazienka, projekt Architektura i Wnętrza. Fot. mat. prasowe Geberit

Z badania firmy Geberit (Geberit Hygiene Study 2021”, badania przeprowadzono wśród 18 tysięcy Europejczyków) wynika, że zdaniem 90% badanych toaleta komfortowa to toaleta czysta. Jakie sugerują Panie swoim klientom rozwiązania ułatwiające utrzymanie czystości w toalecie?

Aneta Korus i Paula Pióro: Najbardziej polecanym przez nas rozwiązaniem są oczywiście bezkrawędziowe miski ustępowe. Dzięki takiemu profilowi miski nie znajdziemy w niej miejsc, w których gromadzą się zanieczyszczenia trudne do usunięcia. Oprócz tego olbrzymim komfortem związanym z czyszczeniem toalety są deski oraz pokrywy przystosowane do szybkiego zdjęcia, by móc łatwo i dokładnie usunąć z nich zanieczyszczenia.

Świetnym i coraz częściej wybieranym przez naszych klientów rozwiązaniem są bezdotykowe przyciski elektroniczne do spłukiwania wody, co również daje nam – architektom - aranżacyjną możliwość zaprojektowania w danych łazienkach przycisków szklanych, których to właśnie najczęściej ze względu na utrzymanie czystości boją się nasi klienci.

Czy klienci często decydują się na toalety myjące?

Aneta Korus i Paula Pióro: Inwestorzy coraz częściej decydują się na rozwiązania typu Geberit AquaClean, z uwagi na wiele korzyści płynących z możliwości związanych z tym urządzeniem. Poniekąd głównym powodem, dla którego warto wziąć pod uwagę zakup tego produktu jest aspekt higieniczny, który w łatwy sposób umożliwia nam codzienne, komfortowe użytkowanie.

Natomiast z naszego puntu widzenia, konsument w Polsce ma bardzo dużą świadomość w zakresie higieny osobistej, nie trzeba go edukować w tej kwestii. Często jednak utrzymanie tego komfortu na stałym poziomie ogranicza mu dla przykładu powierzchnia projektowanego pomieszczenia, w której nie ma miejsca na bidet. Zatem idealnym rozwiązaniem wydaje się być urządzenie „dwa w jednym”.

Również ci klienci, którzy już w swoim życiu doświadczyli przewlekłych kontuzji, niepełnosprawności czy też opieki nad osobą, która ma trudności ze sprawnym poruszaniem się wiedzą doskonale, jak rewolucyjny w dzisiejszym świecie jest to produkt.

Jaka będzie łazienka przyszłości? Na jakie rozwiązania będziemy wkrótce stawiać?

Aneta Korus i Paula Pióro: W przyszłości, a właściwie już obserwujemy zwiększone zainteresowanie rozwiązaniami ekologicznymi. Wraz ze wzrostem świadomości społecznej w kwestii ekologicznej zmieniają się również nawyki oraz podeście do robienia zakupów. Inwestorzy zdecydowanie chętniej kupują produkty wysokiej jakości, a co za tym idzie lokują fundusze w produkty trwałe, które zostaną z nimi na długie lata. Producenci natomiast projektują coraz to korzystniejsze rozwiązania w zakresie oszczędzania energii oraz wody. Zatem łazienka przyszłości to łazienka, która bogata jest w rozwiązania ergonomiczne oraz ekonomiczne użytkowo, a zarazem wygodne i dostosowane do potrzeb konsumenta. My zadbamy również by była piękna.

Aneta Korus i Paula Pióro, założycielki pracowni Architektura i Wnętrza. Fot. mat. prasowe Geberit
Aneta Korus i Paula Pióro, założycielki pracowni Architektura i Wnętrza. Fot. mat. prasowe Geberit

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także