×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Nowoczesna łazienka: gotowy projekt wnętrza

Nowoczesna łazienka: gotowy projekt wnętrza

Autor: Anna Sołomiewicz
13 wrz 2019 11:00
Aktualizacja: 13 wrz 2019 11:16

Nowoczesne wyposażenie o oszczędnych formach, dobrane z naciskiem na funkcjonalność poszczególnych rozwiązań zestawione zostało z wyrazistymi fakturami materiałów wykończeniowych. Tak urządzona łazienka jest jednocześnie elegancka, ale i bardzo ergonomiczna.

Właściciel mieszkania to młody biznesmen, który od swojej łazienki oczekiwał przede wszystkim dwóch rzeczy: przestronnej strefy prysznica oraz strefy umywalki dla dwojga – mieszka bowiem ze swoją partnerką. Ponieważ głównym założeniem projektu był duży prysznic, arch. Anna Maria Sokołowska zdecydowała się poprowadzić strefę natrysku wzdłuż całej ściany, bez konieczności jej zamykania. Z minimalistyczną kabiną typu walk-in spójną kompozycję tworzą zastępujący brodzik odpływ liniowy, praktyczna półka na kosmetyki, która w łazience przyjęła formę schowanej w ścianie wnęki oraz podtynkowa armatura marki Grohe.

Podczas gdy formy zastosowanych rozwiązań są minimalistyczne, rolę dekoracji przejęły we wnętrzu faktury materiałów wykończeniowych. Wielkoformatowe płytki ceramiczne imitujące marmur Calacatta marki Tubądzin zdobią ścianę w strefie prysznica idealnie udając naturalny kamień za sprawą swojego dużego formatu (60x120 cm). Z ich inspirowanym naturą rysunkiem harmonizuje dębowy fornir na frontach szafki w strefie umywalki.

Akcentem dodającym wnętrzu aranżacyjnego „pazura” jest geometryczna mozaika wieńcząca ścianę nad blatem łazienkowym i podwieszanym w.c. Mozaika została docięta pod kątem 45º na narożniku zabudowy stelaża w.c., co pokazuje kunszt i dbałość o detale naszej ekipy wykonawczej. Nie każdy podjąłby się takiego wyzwania – podkreśla Anna Maria Sokołowska. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest oświetlenie w strefie prysznica, które nadaje wnętrzu nieco futurystyczny charakter. Ukłonem w stronę pragmatyzmu jest z kolei zabudowa meblowa – poprowadzona pod sam sufit i zwieńczona lustrzanym frontem, co znacznie powiększa optycznie 6-metrową przestrzeń pomieszczenia.

Autorka projektu: mgr. inż. arch. Anna Maria Sokołowska, Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz, www.amsokolowska.pl

Zdjęcia: Wojciech Kic

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także