PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka - piękny projekt

Nowoczesna łazienka - piękny projekt

Autor: Anna Sołomiewicz
11 lip 2019 12:16

Urządzona w nowoczesnym stylu retro, skąpana w jasnych barwach, z unikatowymi detalami – taka jest łazienka będąca prywatną oazą relaksu i wyciszenia pani domu.

Łazienka połączona z sypialnią powstała w mieszkaniu położonym w starej, gdyńskiej kamienicy. Adaptacji lokalu na potrzeby inwestorów – młodego małżeństwa, zorientowanego w trendach i czującego dobry design podjęły się architektki z pracowni projektowanej Magma. 

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki – ta sąsiadująca z sypialnią to królestwo Pani domu, jej prywatna oaza relaksu. Według założeń projektowych wnętrze miało być jasne, utrzymane w spokojnej, beżowej tonacji. Połączenie strefy kąpieli z sypialnią dodatkowo doświetliło pomieszczenie. Wnętrza oddziela jedynie szklana ścianka, wzdłuż której swobodnie opadają miękkie kotary. Na co dzień odsłonięte przez większość czasu, w razie potrzeby zapewniają intymność podczas kąpieli.

Połączenie dwóch pomieszczeń, których łączna powierzchnia wynosi aż 18 mkw. nie było jednak największym wyzwaniem z jakim przyszło się zmierzyć architektkom. Okazał się nim wiek samego budynku. Szczególnym wyzwaniem w procesie realizacji była modernizacja istniejącej, starej instalacji hydraulicznej – przede wszystkim kanalizacji – tak, aby możliwe było podłączenie wybranego modelu kompaktowej miski WC bez widocznego odpływu – podkreślają Magdalena Bielicka i Maria Zrzelska-Pawlak. Wybór kompaktu zamiast popularnych obecnie podwieszanych sanitariatów nie był przypadkowy. Autorkom projektu zależało bowiem na tym, aby zabudowa podtynkowego stelaża WC nie zabrała miejsca w łazience. Wybrany przez nie produkt to rzadko spotykany model marki NIC Design o rzeźbiarskiej formie, łączący cechy tradycyjnej i nowoczesnej stylistyki.

Taka jest zresztą cała łazienka – elementy estetyki retro przeplatają się tutaj z nowoczesnymi rozwiązaniami. Rolę szafki podumywalkowej pełni wykonana według projektu pracowni Magma konsola na drewnianych, zwężanych ku dołowi nóżkach, z frontami zwieńczonymi klasycznymi uchwytami-gałkami. 

Naczelną pozycję w łazience zajmuje elegancka wanna wolnostojąca polskiej marki Marmorin, której towarzyszy podłogowa bateria wannowa, wpisujące się w klasyczną manierę wnętrza. Akcentem w stylu retro są również wzorzyste płytki na podłodze z serii Carpet marki Aparici, których wzór inspirowany  jest motywem tradycyjnego, belgijskiego dywanu. Z tej samej kolekcji pochodzi również mozaika wieńcząca ścianę nad wanną. Mając na uwadze komfort i wygodę inwestorów od początku współpracy zakładaliśmy, że sypialnia oraz łazienka będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania – relacjonują autorki projektu. Wśród nich znalazły się chociażby zintegrowane z oświetleniem LED lustro, będące jednocześnie szafką na kosmetyki, szklana ścianka działowa czy stoliki nocne wysuwane z zabudowy meblowej w sypialni. 

Detalem bardzo na czasie jest kolorystyka frontu konsoli łazienkowej, która niespodziewanie wpisała się w najnowsze trendy. Kolor frontu konsoli nawiązuje do odcieni terakoty pojawiających się we wnętrzu w postaci dodatków oraz w palecie kolorów płytek podłogowych. Nieoczekiwanie dla nas stał się kolorem roku Pantone 2019 – Living Coral! – śmieją się Magdalena i Maria.

Autorki projektu wnętrza: arch. Magdalena Bielicka, arch. Maria Zarzelska-Pawlak, Magma - Pracownia Projektowania Wnętrz, www.pracownia.magma.pl

Zdjęcia: Hanna Połczyńska, Kroniki Studio

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także