PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka w geometrycznym wydaniu

Nowoczesna łazienka w geometrycznym wydaniu

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Aż trudno uwierzyć, że taka łazienka może „znaleźć się” w urządzonym w stylu klasycznym, pełnym rodzinnych pamiątek i „antycznych” bibelotów domu.

A jednak może. Jest częścią mieszkania na warszawskim osiedlu Marina. Właścicielka tego niecodziennego wnętrza od lat pasjonuje się kolekcjonowaniem „staroci”. Zarówno jej, jak i pana domu, pragnieniem, było przeniesienie do nowego mieszkania klimatu ze starej kamienicy na Ochocie, którą wcześniej zajmowali.

„Wiekowe” meble i drobiazgi wypełniają w tym wnętrzu niemal każde pomieszczenie. Każde, oprócz łazienek. Wystrój toalety dla gości świadczy o tym, że gospodarze są również „otwarci na nowoczesność”. Panuje tutaj minimalizm w pełnym znaczeniu tego słowa. Od sedesu po umywalkę, wszystko jest geometryczne. Nawet syfon przybrał kwadratowy kształt.

Na specjalne życzenie pana domu w łazience zrezygnowano z wanny. Zamiast niej zamontowana została (nawiązująca do całości, więc także geometryczna) kabina prysznicowa. Kolorystyka pomieszczenia, jak na minimalizm przystało, jest raczej chłodna. Projektant zastosował sprawdzony duet barw: biel i czerń.

Wystrój ożywia i jednocześnie ociepla, wyrazista czerwień ścianki nad lustrem. Jej nieco „agresywny” kolor podkreślony został przez nowoczesne oświetlenie. Warta uwagi jest szafka – trzyczęściowa, „wysoka pod sufit”. W swoim najniższym segmencie ukrywa pralkę automatyczną.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także