Nowoczesna strefa prysznica: 12 projektów z polskich domów

Nowoczesna strefa prysznica: 12 projektów z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
08 lip 2019 09:31

Jak urządzić nowoczesną strefę prysznica? Zobaczcie pomysły z polskich domów.

Strefa kąpieli w wielu łazienkach to po prostu strefa prysznica. Kabiny prysznicowe w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością, często zastępując królujące w łazienkach przez wiele lat wanny. Jak jednak urządzić nowoczesną strefę prysznica?

Strefa natrysku w nowoczesnej łazience to przede wszystkim łatwe wejście do wnętrza kabiny. Współcześnie dostępne brodziki prysznicowe są znacznie bardziej płaskie niż ich odpowiedniki sprzed kilku lat, można je montować nawet zlicowane z podłogą, co zapewnia bezprogowy dostęp do strefy prysznica. Kabinę prysznicową można również zamontować bezpośrednio na posadzce, montując w podłodze (lub ścianie) odpływ liniowy. Taka strefa prysznica zapewnia nie tylko łatwy dostęp, ale prezentuje się również lekko, nie przytłaczając aranżacji całego pomieszczenia. 

Lekki wygląd to kolejna cecha charakterystyczna nowoczesnej strefy prysznica. Oprócz płaskiego brodzika lub jego braku, lekkość aranżacji tej przestrzeni pomagają osiągnąć również same kabiny, których wzornictwo jest delikatna i subtelne. Najbardziej minimalistyczne są oczywiście kabiny typu walk-in, które mogą stanowić pojedyncza tafla szkła.

W nowoczesny, minimalistyczny wygląd wpisują się również podtynkowe baterie, które bardzo często spotkamy w nowoczesnych strefach prysznica. Pozostając przy temacie armatury, strefa natrysku w nowoczesnych łazienkach to także komfort samej kąpieli. Zapewniają go chociażby dodatkowe dysze podtynkowe do masażu ciała wodą, armatura z termostatem czy wreszcie coraz popularniejsza ostatnimi czasy deszczownica. Wiele osób decyduje się również na siedzisko pod prysznicem - dodatkowo zakupionego lub zaplanowanego w suchej zabudowie i wykończonego płytkami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także