Nowoczesne łazienki w domach Polaków (dużo zdjęć)

Nowoczesne łazienki w domach Polaków (dużo zdjęć)

Autor: Anna Sołomiewicz
27 gru 2017 08:35

Minimalistyczne formy, brak zbędnych ozdób, podtynkowe rozwiązania oraz wzory i faktury jako elementy dekoracyjne - tak wyglądają nowoczesne łazienki w polskich domach.

Kiedy mówimy "nowoczesna łazienka" na myśli mamy konkretny styl aranżacyjny. Z pewnością nie ma w nim zbyt wielu bibelotów, stylizowanych nóżek od mebli, wolnostojących kompaktów w.c. czy frezowanych frontów meblowych. Są natomiast meble bez uchwytów, płytki wielkoformatowe lub z fakturą 3D, podtynkowa armatura, strefa prysznica typu walk-in i podwieszane sanitariaty.

Nowoczesny styl w łazienkach to przede wszystkim minimalizm i zabawa fakturą oraz wzorami, które w nowoczesnych łazienkach pełnią formę dekoracji. Wtóruje im, niekiedy bardzo efektowne, oświetlenie, które przyjmuje kształt zarówno punktów świetlnych, jak i kinkietów imitujących np. lampki biurowe. Popularnym rozwiązanie często spotykanym w nowoczesnych łazienkach są również taśmy ledowe, zainstalowane np. wzdłuż luster, wanien czy wnęk w zabudowie g-k.

W naszej galerii zebraliśmy dużo zdjęć różnych projektów nowoczesnych łazienek z polskich domów. Jak Wam się podoba taki styl? Widzielibyście go u siebie w domu bądź mieszkaniu? A może wolicie klasyczną estetykę?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także