×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Oaza spokoju

Oaza spokoju

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
31 paź 2013 12:28

Po długim dniu wytężonej pracy marzymy o powrocie do domu i zasłużonym relaksie. Jeżeli w domu jest łazienka, która mogłaby z powodzeniem pełnić rolę salonu spa.

Właściciele tego domu prowadzą intensywny tryb życia, dlatego zależało im, by po pracy wracać do kojącego, pełnego harmonii miejsca. Komfortowego i ergonomicznego, ale także niebanalnego i urządzonego z dużą dawką dobrego designu. Zadanie to powierzyli proj. Karolinie Łuczyńskiej, która ze znanym sobie zamiłowaniem do naturalnych kamieni oraz wyjątkową znajomością i wyczuciem tego materiału, wykorzystała go gustownie i z rozmachem we wszystkich pomieszczeniach.

Łazience na piętrze, znajdującej się blisko sypialni małżeńskiej, kamień nadał wyjątkową atmosferę relaksu i ukojenia oraz wyczuwalny już na pierwszy rzut oka klimat orzeźwienia. Ale nie jest to tylko królestwo relaksu. To również królestwo pani domu, która w łazience może przygotować się do wyjścia – znajduje się tu bowiem także garderoba(!).

Harmonia i porządek, sprzyjające wyciszeniu i regeneracji widocznie są również w układzie pomieszczenia. Podzielone na strefy jest wygodne i funkcjonalne: najbliżej wejścia, przy ścianie po lewej, na obszernym blacie umieszczone zostały dwie umywalki, a sedes – na prawo od nich – uzupełnia strefę sanitarną. Dalej, pod oknem dachowym, znajduje się wanna z hydromasażem, a po drugiej stronie – ukryty za półokrągłą ścianką działową – prysznic. Zabudowana wnęka pod skosem dachowym w głębi pomieszczenia stanowi garderobę.

Do wykończenia ścian, podłogi oraz fragmentów obudowy wykorzystano kilka rodzajów kamienia – wszystkie razem stanowią niepowtarzalną i wyjątkową kompozycję. Różnice w wielkości, kształcie i kolorze kamiennych elementów stanowią niewątpliwy atut, a całość prezentuje się efektownie dzięki wysmakowanym i atrakcyjnym połączeniom. Podstawę kompozycji stanowią płytki kamienne (Azteca „Nature Etna Sierra”), którymi wykończono podłogę oraz większość ścian. Efektowny kontrast daje mozaika z łupanego marmuru sprowadzona z Bali (okładzina ścianki prysznicowej) oraz – także sprowadzona z Bali – mozaika z otoczaków na podłodze w strefie prysznica. Ciemny kamień, z którego wykonano blaty, uzupełnia całość.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także