PARTNER PORTALU
Odnowa po fińsku

Odnowa po fińsku

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 cze 2009 13:50

Od czasu do czasu każdy potrzebuje zniknąć w zacisznym miejscu, zapomnieć o stresach i spojrzeć na codzienność z lepszej perspektywy. W tym domu odświeżającą odnowę znajduje się w łazience z sauną

Łazienkę umieszczono na parterze rezydencji, obok gabinetu. Niewielka, lecz komfortowo wyposażona jest ulubionym miejscem wypoczynku. Tutaj przychodzi się aby skorzystać z sauny, albo odświeżyć w masujących strumieniach panelu prysznicowo-masażowego. Sauna – typu fińskiego - zajmuje wnękę zamykaną drzwiami ze szkła. Ich przejrzystość wizualnie powiększa wnętrze i pozwala na kontakt wzrokowy z tym, co się dzieje dokoła.

Ściany wewnętrzne i sufit sauny wykonane zostały z drewna świerkowego. Podłogę, podobnie jak w części łazienkowej, pokrywa terakota – na niej ułożono drewniane kratki.

Strefa prysznica

Wyposażenie łazienki determinuje obecność sauny. Natrysk - przed i po kąpieli w parze – zapewnia obszerna kabina (model z oferty firmy Huppe). Dzięki panelowi prysznicowo-masażowemu, można tutaj korzystać także z odprężających biczów wodnych. Narożna kabina została usytuowana przy dobudowanej, wysokiej ściance.

Za nią powstał intymny zakątek na sedes. Wyposażenie łazienki dopełnia narożna umywalka. Towarzysząca jej bateria – z kolekcji „Belle de Jour” firmy Dornbracht – nadaje wnętrzu wyrafinowanej elegancji. Koronkowe firanki, kinkiety w kształcie kwiatów, dekoracyjne drobiazgi nawiązują do stylowo urządzonych wnętrz pozostałej części domu. Na szczególną uwagę zasługują płytki z kolekcji firmy Dado Ceramica oraz sposób ich ułożenia.

Na podłodze kwadraty kafli tworzą subtelnie zaznaczony „dywan” w saunie. Listwy na ścianach, do złudzenia naśladujące rzeźbione drewno, przecinają gładkie płaszczyzny beżu i złamanej bieli, otaczają niezwykłe narożne lustro i wyznaczają tradycyjny cokół przy posadzce. Wychodzącym z sauny towarzyszy uczucie odprężenia, wręcz błogości, ale też lekki niedosyt i chęć, by szybko tu wrócić.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także