PARTNER PORTALU
Odpoczynek podróżników

Odpoczynek podróżników

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Pomiędzy jedną a drugą podróżą potrzebne jest miejsce, w którym można odetchnąć i nabrać sił. W takim miejscu najważniejsze są spokój i harmonia.

Dom pełen jest inspiracji czerpanych pełnymi garściami z odległych i egzotycznych kultur. Gospodarze są entuzjastami dalekich podróży, najbardziej pociąga ich Daleki Wschód, skąd wracają zawsze z głowami pełnymi pomysłów. Ale oprócz nowych podróżniczych wrażeń, niezmiernie cenią też harmonię i chwile odpoczynku, które odnaleźć mogą przede wszystkim we własnym mieszkaniu. Przestronny, ze sporą przestrzenią gościnną, dom ma też zakątki przeznaczone wyłącznie dla swoich właścicieli.

Komfortowa przestrzeń dla dwojga

Łazienka to duże wnętrze, którego projekt powstał już na etapie budowy domu. Zadaniem projektantki wnętrz było uczynienie z niej komfortowej, a jednocześnie naznaczonej własnym stylem przestrzeni dla dwojga. Nie ulegało wątpliwości, że w łazience niezbędna jest zarówno wanna, jak i kabina prysznicowa. Podłużny kształt pomieszczenia sprawił, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem było umieszczenie obu tych urządzeń w jednej linii. Powstał w ten sposób swoisty tandem, oddzielony ścianką z pustaków szklanych. Dla zachowania symetrii, a także po to, by zasłonić strefę sedesu i bidetu, z drugiej strony wanny wzniesiona została identyczna ścianka. Strefę kąpielową okala więc fakturowany szklany parawan.

Naturalne materiały

Charakter aranżacji tworzą w dużej mierze zastosowane materiały i ich stonowana kolorystyka. Projektantka postawiła na materiały wyłącznie naturalne, wychodząc z założenia, że są one niezastąpione dla wizerunku naprawdę eleganckiego i harmonijnego wnętrza. Jako okładzinę podłogi i ścian wykorzystano płytki kamienne z kolekcji „Pietra del sole” firmy Marazzi. Ich niejednolite wybarwienie posłużyło też jako wzór dla koloru farby strukturalnej, która została nałożona na pozostałą część ścian. Podumywalkowa szafka z ciemnego drewna powstała według pomysłu projektantki wnętrz. Jej autorskim dziełem jest też siedzisko wykończone kamienną mozaiką – właściciele uwielbiają ten zakątek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także