PARTNER PORTALU
Oko tygrysa

Oko tygrysa

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Nawet w ogromnej rezydencji potrzebne są małe, przytulne i intymne zakątki, choćby takie, jak małżeńska łazienka przy sypialni.

Dom, w którym znajduje się prezentowana łazienka, ujmuje przestrzenią i rozmachem aranżacji. Jest tu kuchnia, która profesjonalizmem wyposażenia dorównuje niejednej małej restauracji, bar, pokaźna biblioteka. I salon, który za sprawą ustawionego w nim fortepianu, przywodzi na myśl salę balową. Tymczasem łazienka sąsiadująca z małżeńską sypialnią zaskakuje swoimi (stosunkowo, oczywiście) małymi gabarytami.

Rezygnując z monumentalnych form inwestorzy bynajmniej nie wyrzekli się komfortu i luksusu. Arystokratyczny charakter nadają temu wnętrzu użyte przez projektantkę materiały. Cała łazienka, aż po sufit, wyłożona jest płytkami i mozaiką. Wyjątkowość mozaiki polega na wykorzystaniu półszlachetnych kamieni – migotliwej odmiany kwarcu zwanej „tygrysim okiem”, stosowanej do produkcji artystycznej biżuterii. Ciemne, głębokie, a jednocześnie ciepłe i świetliste kwadraciki mienią się żółtawobrunatnymi odcieniami. Trudno oprzeć się pokusie, by nie przyglądać się każdemu z nich z osobna.

Światło na płytki

 

Dopełnieniem mozaiki są duże, prostokątne płytki z kolekcji „Metron Terra” o rudawej barwie z oferty firmy Bisazza. One również mają swoją głębię i blask, dzięki zatopionym wewnątrz drobinom miki. Ciemną tonację łazienki rozjaśniają i odrealniają jej kształt lustra. Są one ważne także dlatego, że wzbogacają i potęgują grę świateł. Dopiero bowiem pod wpływem światła uwidaczniają się wszystkie walory płytek. Wydaje się, jakby emanowały złotosrebrzystą poświatą.

Wizualnemu otwarciu i odciążeniu wnętrza służy też jasny kolor sufitu oraz wypełnione satynowanym szkłem drzwi, przez które przenika światło z sypialni. Łazienka służy wyłącznie celom higieniczno-relaksacyjnym i nie znajdziemy tu żadnych szafek, szuflad, pralki czy prozaicznych urządzeń. Do ukrycia niezbędnych łazienkowych akcesoriów wystarczą wiklinowe kosze pod umywalką. Elegancka toaletka znajduje się już w obrębie sypialni, w pobliżu drzwi wiodących do łazienki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także