PARTNER PORTALU
Onyksowa umywalka

Onyksowa umywalka

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Bohaterem wystroju jest onyks. Zachwycił tak bardzo, że specjalnie dla niego stworzono łazienkę gościnną.

Onyks to odmiana biżuteryjnego agatu i ponoć przynosi szczęście jego właścicielowi. Ten szczególny kamień wyróżnia nie tylko oryginalna kolorystyka, ale także krystaliczna struktura, która sprawia, że zielenie, brązy, beże delikatnie się mienią, przenikając wzajemnie. Aby w pełni wyeksponować i podkreślić urodę onyksu, zestawiono go z rudo-brązowym trawertynem „Tanganika”.

Ciemny kamień pojawia się na podłodze, jako różnej wielkości wstawki na ścianach oraz gruby blat pod umywalką. W jego szlachetnym towarzystwie niezwykła gra soczystych zieleni oraz beżów onyksu wciąga widza-użytkownika w świat komfortu i luksusu. Część kamiennych okładzin została podświetlona – przepuszczają bowiem światło, które jeszcze mocniej uwypukla strukturę żyłowań i odcieni. Do tego celu wykorzystano pustą przestrzeń, która powstała po zainstalowaniu stelaża podwieszanego sedesu.

Światło z żarówek, ukrytych za jej taflami ożywia kamień i ujawnia ich trzeci wymiar. Ma też aspekt praktyczny – rozświetla i wizualnie powiększa niewielką toaletę. Główne oświetlenie łazienki stanowi duży plafon na suficie; dodatkowo przy lustrze znalazł się włączany oddzielnie kinkiet. Również z onyksu wykonana została umywalka. Wprawne ręce kamieniarza grubej, sprowadzonej na zamówienie, bryle kamienia nadały kształt wydrążonego otoczaka. Ustawiona na trawertynowym blacie tworzy wraz z nim wysmakowaną kompozycję, a rzeczywiste jej przeznaczenie zdradza zainstalowana na ścianie bateria.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także