PARTNER PORTALU
Organizacja i szyk

Organizacja i szyk

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Urządzenie łazienki rodzinnej jest o tyle kłopotliwe, że musi się w niej znaleźć miejsce na wszystko, począwszy od wanny na pralce skończywszy.

Do tego ważny jest każdy detal, kompromisy nie wchodzą więc w grę. Szanse na powodzenie przedsięwzięcia rosną jeżeli, tak jak w tym przypadku, łazienka rodzinna jest częścią powstającego od podstaw domu.

Możliwość wybrania lokalizacji oraz swoboda w kształtowaniu obrysu wnętrza pomagają nie tylko znaleźć idealne miejsce dla niezbędnych urządzeń, ale i nadać całości klimatyczny wizerunek. Mniej więcej na środku obecnej łazienki w planach budowlanych przewidziany był dość pokaźny słup konstrukcyjny. Konieczny i nietykalny wcale nie zachwiał koncepcją wnętrza, przeciwnie – awansował do osi całej kompozycji. Z jednej strony posłużył za oparcie dla szafki z umywalką, z drugiej wyznaczył przestrzeń natrysku.

„To dość prosty zabieg, a jednocześnie pomógł racjonalnie rozplanować wnętrze – wspomina autor aranżacji. – Dzięki niemu mamy sporą kabinę prysznicową, której nie trzeba nawet zamykać”. W tej łazience – bardziej jednak dla urody niż z konieczności – przestrzeń natrysku wyznacza rozsuwana zasłonka. Drewniana żaluzja w sąsiedztwie tej strefy ukrywa z kolei wnękę, w którą wstawiono pralkę. Tym samym użytkownicy uwolnieni zostali od widoku tego urządzenia na co dzień.

Stonowana aranżacja

Jak przystało na wielofunkcyjną i przeznaczoną dla całej rodziny łazienkę, jej aranżacja jest raczej spokojna i stonowana. Dominuje delikatny beż trawertynu połączony z bielą i ciemnobrązowymi akcentami drewna wenge. Z naturalnego drewna powstał blat pod umywalką, sama szafka wykonana jest z płyty fornirowanej w niemal identycznym odcieniu. Nawiązujące do drewna akcenty pojawiają się niczym dywanik przed umywalką, a także – w postaci tu i ówdzie pojawiających się poziomych listewek – na ścianach. To już jednak płytki ceramiczne doskonale imitujące drewno.

Wybierając wyposażenie łazienki projektant i inwestorzy postawili na wysoką jakość i prostotę kształtów. Prostokątnej nablatowej umywalce towarzyszy bateria podtynkowa z tradycyjnymi krzyżykowymi kurkami. Również prostokątna wanna ma łagodnie wyprofilowane wnętrze, zapewniające komfortową kąpiel. Podwieszany sedes, choć umieszczony na wprost wejścia, dzięki swej opływowej formie i delikatnej barwie obudowy, nie skupia na sobie uwagi. To się nazywa dobra organizacja!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także