PARTNER PORTALU
Orientalne aluzje

Orientalne aluzje

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 kwi 2009 13:44

Tuż za progiem tętniącej orientem sypialni rozpoczyna się kąpielowy raj. Jego drzwi otwierają się na przestrzeń, która ma w sobie także coś z azjatyckiej egzotyki.

Tutaj prezentuje się ona jednak mniej dosłownie i krzykliwie. Nadal zachwyca, choć w bardziej subtelnym stylu. Salon kąpielowy przypomina dwuczęściową kamienną grotę. Podążając za pasem drewnianej podłogi, wchodzimy do jasnego, ale muśniętego odcieniem ciemnego drewna wnętrza.

Na prawo – garderoba skryta za ażurowym parawanem. Na lewo płaszczyzna jasnego gresu na podłodze wprowadza w pierwszą łazienkową komnatę. Do zatrzymania się tu zachęca każdy element aranżacji. Lustro w interesującej ramie ze żłobionego drewna, idealnie wpisuje się w symetryczny układ kinkietów i umywalek. Masywne kształty mis dostojnie spoczywają na stabilnej, rozłożystej szafce.

 

Sprytne schowki w łazience

Dwa rzędy szuflad umożliwiają estetyczne i dyskretne przechowywanie wszelkich przydatnych do upiększenia się przed lustrem rzeczy. Zarówno ten mebel, jak i komoda z wiszącą szafką ustawione po przeciwnej stronie, zostały wykonane na zamówienie. Prostota formy, subtelna dekoracyjność uchwytów i majestat ciemnego drewna sprawiają, że wypełniając swoje funkcje praktyczne, meble urzekają też niepowtarzalnym urokiem.

Wielobarwne, wyprężone figurki kotów ustawione na komodzie, pilnują pozostawionych tam skarbów niczym strażnicy. W klimat podziemnej groty wprowadza, już prawie od wejścia, dekoracyjna wnęka w ścianie. Wypełniona jest kawałkami płytek ułożonymi na kształt -popękanej ziemskiej skorupy. Czuć tam również lekkość szkła, z którego powstały praktyczne półeczki na tajemnicze eliksiry i buteleczki z płynną wonią. Ciekawe, w której z nich zamieszkał Dżinn, gotowy spełnić najskrytsze życzenie?

Obudowa podtynku

Kontynuacją kompozycji z pokruszonych płytek jest niemal cała płaszczyzna kolejnej ściany. Podświetlona od dołu, nieśmiało wskazuje przejście w głąb jaskini. Oprócz zakątka z sedesem i bidetem, których podtynkowe systemy instalacyjne obudowane zostały kamienną skorupą, znajduje się tu pięknie zaaranżowana okrągła wanna z hydromasażem. Jej misa, zabudowana giętym fornirem, wtula się w drobną kamienną łupankę. 

Relaksująca kąpiel odbywa się w otoczeniu zmysłowego odcienia bordowych płytek ściennych. A w towarzystwie anonimowej bogini spoczywającej obok, każda chwila spędzona tutaj nabiera nowego, niemal mistycznego, wymiaru. Z góry natomiast, zadziornie puszcza oczko chiński smok, który rozgościł się w dekoracyjnie podświetlonej okrągłej wnęce. Kompozycyjnym nawiązaniem do wszechobecnych tu okrągłych kształtów jest luka w ścianie wypełniona mlecznym szkłem. Może to z tego miejsca dyskretnie wydobywa się powiew rozsiewający azjatycką aurę, którą emanuje to niezwykłe wnętrze... ?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także