PARTNER PORTALU
Ostrożnie, szkło!

Ostrożnie, szkło!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Ciekawy towarzyski trójkąt: solidny kamień, kruche szkło i połyskliwy chrom, zyskuje dodatkowe punkty, dzięki oryginalnie zaprojektowanemu oświetleniu.

Położona przy sypialni łazienka, praktycznie w całości została wyłożona stonowanymi, jasnobeżowymi płytkami. Ich spokojną kolorystykę ożywił szeroki pas żółtawego trawertynu, położony na ścianie nad wanną i przemieszczający się dalej, aż na obudowę wanny i podłogę. By wzmocnić siłę trawertynu i zarazem zaznaczyć jego granice, materiał z obu stron został ograniczony wąskimi pasami glazury w czekoladowym kolorze.

Kamień i lustrzane powierzchnie

Duża ilość kamienia użytego w łazience (ściany, podłoga, obudowa wanny), aż się prosiła o zrównoważenie lżejszymi elementami. Doskonałe do tej roli okazały się szkło, lustrzane powierzchnie i chrom. Nietuzinkowa i bardzo efektowna, szklana misa umywalki, została ustawiona na szklanym blacie, który z kolei oparto na lekkiej chromowanej konstrukcji. Nad umywalką zawieszono oryginalne, kwadratowe lustro, które... pełni funkcję lampy, a umieszczone w nim świetlówki również przybrały kształt kwadratu.

Światło odgrywa tutaj zresztą niebagatelną rolę, bowiem jedną z głównych idei było wyeksponowanie jego dekoracyjności. Wnętrze zostało starannie i efektownie oświetlone, przy czym duże znaczenie przypisano światłu ukrytemu. Oprócz rozmieszczonych w strategicznych miejscach, niezbędnych w łazience reflektorków, źródła światła zainstalowano na obrębie obniżonego, ciemnego sufitu, dzięki czemu powstał rodzaj dekoracyjnej, świetlnej obręczy. Delikatne światło wyziera także zza kwadratowego lustra, efektownie oświetlając szkło stojącej niżej umywalki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także