PARTNER PORTALU
Oświetlenie w łazience: 12 propozycji projektantów

Oświetlenie w łazience: 12 propozycji projektantów

Autor: Anna Sołomiewicz
16 sty 2018 09:24

Oświetlenie w łazience nie tylko zapewnia dostęp światła, ale jest również ważnym elementem stylistyki wystroju wnętrza. Zobaczcie jak nadaje charakter całej aranżacji!

Oświetlenie w łazience, jak w każdym innym wnętrzu, pełni kilka ról jednocześnie. Podstawowa to oczywiście zapewnienie odpowiedniego światła do wykonywania codziennych czynności. Poza nią jednak, oświetlenie buduje również klimat w pomieszczeniu za sprawą barwy światła, a także funkcjonuje jako dekoracyjny dodatek do aranżacji. 

Oświetlenie w łazience może być bardzo różne. Wbrew pozorom nie jesteśmy ograniczeni do niewielkich punktów świetlnych zamontowanych w suficie. Świetnie sprawdzą się również dekoracyjne, wiszące lampy czy efektowne kinkietu w strefie umywalki. Oczywiście należy pamiętać, aby oświetlenie miało odpowiednie atesty i było przeznaczone do danej strefy w łazience (więcej praktycznych informacji na ten temat TUTAJ). 

Stylistyka oświetlenia łazienkowego w bardzo dużym stopniu determinuje wygląd naszej łazienki. Wiszące na odsłoniętych oplotach edisonowskie żarówki wprowadzą do wnętrza atmosferę loftu, podczas gdy czarne ażurowe kinkiety dodadzą mu elegancji. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także