×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Oświetlenie w łazience: zobacz inspirujące pomysły

Oświetlenie w łazience: zobacz inspirujące pomysły

Autor: Anna Sołomiewicz
16 paź 2019 11:40

Oświetlenie w łazience to nie tylko niezbędny element funkcjonalnego wnętrza, ale również istotny detal dekoracyjny. Zobacz, jakie pomysły mają projektanci!

Dobre oświetlenie w łazience jest niezmiernie ważne do właściwego w niej funkcjonowania, tym bardziej, że pomieszczenie to często ma ograniczony dostęp do światła dziennego lub jest jego pozbawione. Wybierając oświetlenie musimy pamiętać, aby było dostosowane do specyficznych warunków panujących w łazience i jej konkretnych strefach (żyrandol wiszący na środku pomieszczenia nie musi spełniać tak rygorystycznych wymogów, jak np. lampy nad wanną czy nieopodal prysznica).

Kwestie bezpieczeństwa - choć oczywiście powinny być priorytetem - nie są jedynymi na jakie warto zwrócić uwagę. Ważna jest również estetyka i styl oświetlenia. W zależności od stylu oświetlenia łazienkowego, całe pomieszczenie może nabrać zupełnie innego charakteru. Na przykład, nowoczesna łazienka z frontami na wysoki połysk nabierze charakter wnętrza glamour jeżeli zawiesimy w niej kryształowy żyrandol i zamontujemy kinkiety w dekoracyjnych kryształowych kloszach. W łazience w stylu loft z kolei, świetnie sprawdzą się edisonowskie żarówki lub kinkiety niczym lampki biurowe. W łazience urządzonej w stylu minimalistycznym dobrze natomiast będzie się sprawować dyskretne oświetlenie wpuszczone w sufit. 

W naszej galerii zebraliśmy różne ciekawe aranżacje łazienek z polskich domów, w których oświetlenie łazienkowe pełni ważną rolę dekoracyjną, podkreślając, a niekiedy wręcz nadając styl całemu wnętrzu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także