PARTNER PORTALU
Otoczaki w łazience. Sposób na ciekawe wnętrze?

Otoczaki w łazience. Sposób na ciekawe wnętrze?

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
02 kwi 2009 11:32

Najpierw była fascynacja płytkami. Ich surowa, naturalna uroda pasowała do marzeń o łazience ascetycznej. Otaczający kafle chłód bieli tylko orzeźwia, bo stopy grzeje egzotyczne drewno.

Właściciele orzekli: „Tylko te płytki!”, resztę pozostawili wyobraźni i estetycznemu wyczuciu projektanta. Ceramicznych kuzynów wybrane kafle (kolekcja „Riverstone” firmy Effepimarmi) przypominają tylko formatami. Ułożone na ścianach jedna przy drugiej bez spoin, wizualnie tworzą gładkie, niezwykle dekoracyjne płaszczyzny. W przezroczystej żywicy, jak w pradawnym bursztynie, rysują się kontury zatopionych w niej kamyków, a ich obraz za każdym spojrzeniem wydaje się być inny.

Praktyczne płytki w łazience

Płytki mają też wiele atutów praktycznych: skutecznie chronią ściany przed zachlapaniem i wilgocią, są łatwe do utrzymania w czystości i, dzięki właściwościom żywicy, ciepłe w dotyku. Otoczakowe płytki pokryły ściany jedynie fragmentarycznie, zostały ułożone w najbliższej okolicy poszczególnych stref użytkowych łazienki.

Tym samym umywalka, sedes i wanna otrzymały efektowne ramy, porządkujące jednocześnie przestrzeń wnętrza.W sumie wykorzystane zostało niecałe 5 m2 okładziny. Pozostałe fragmenty ścian pomalowane białą, odporną na wilgoć, farbą są neutralnym tłem, kierującym wzrok na oryginalną urodę płytek.

Geoemetryczne wyposażenie

Pomiędzy chłodem bieli a surowością otoczaków przewijają się proste, zgeometryzowane linie urządzeń sanitarnych i kreski minimalistycznych baterii. Ten ascetyczny wystrój rozgrzewa, nasycony złotymi odblaskami słońca, brąz tekowego drewna na posadzce. Tek pojawia się także jako okładzina nisz nad i pod wanną oraz jako insert, wpleciony w otoczakową wykładzinę, na obudowie sedesu.

W tym na wskroś nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu aluzją do tradycji są krzyżowe kurki designerskich baterii, podnoszące ruch ich odkręcania do rangi rytuału. Na co dzień niezauważany, tak jak nurt wody cierpliwie rzeźbiący kamyki... 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także