PARTNER PORTALU
Ożyw łazienkę mocnymi kolorami. Polecamy szary i czerwony!

Ożyw łazienkę mocnymi kolorami. Polecamy szary i czerwony!

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Wyrazista, ekstrawagancka, niemal drapieżna. Właściwie nie wiadomo, jakie tajemnice może kryć tak niestandardowo zaprojektowana łazienka. Tymczasem jej największym sekretem jest… obecność pralki i elektrycznej suszarki.

Młodzi właściciele apartamentu dysponują intymnym salonikiem kąpielowym usytuowanym obok sypialni. Prezentowana łazienka mieści się tuż przy holu i pełni funkcję gościnnego w.c. Z myślą o często zatrzymujących się tu znajomych wyposażona została także w kabinę prysznicową.

Wystrój wnętrza nawiązuje do estetycznego klimatu kuchni – niepowtarzalny charakter nadało jej połączenie ciemnego drewna z czarnym bazaltem, bielą i intensywnymi, czerwonymi akcentami.

Intensywne kolory ożywią łazienkę

Tę samą paletę barw i odcieni spotykamy w łazience. Widziana z perspektywy wejścia łazienka układa się w kompozycję kojarzącą się z malarstwem Joana Miró. Mocno obrysowane kontury, czyste barwy, geometryczne, regularne kształty, które korespondują ze sobą w abstrakcyjny i trudny do zdefiniowania, a jednak ewidentny sposób. Od świetlistych dzieł mistrza surrealizmu różni je zdecydowanie ciemniejsza tonacja kolorów.

Tłem jest tu szary gres, imitujący metalowe płyty. Na nim pojawiają się tafle przydymionego, oscylującego ku czerni szkła. Takie są drzwi szafy kryjącej pralkę, do kabiny prysznicowej zaś bezbarwne. Ich dyskretne lustrzane właściwości wzbogacają układ przestrzenny łazienki grą odbić.

Czerwona szklana umywalka

Wszystkie „rysunki” pociągnięte są czerwoną kreską: pas agresywnej czerwieni pojawia się na suficie i ścianie przesłaniającej sedes, czerwona jest misa szklanej umywalki i abażur lampy nad nią, a także wiszący obok ręcznik. Oś symetrii wyznacza wąski pasek czerwonej mozaiki na podłodze, kierujący stopy i wzrok ku umywalce, zwieńczonej okrągłym lustrem.

Wierne powtórzenie smugi czerwonej mozaiki znajdujemy też na suficie – tutaj pojawia się w podświetlonej wnęce wymodelowanej w podwieszanym suficie. Biały sedes stanowi kontrapunkt tej układanki, rozświetlonej tu i ówdzie stalowymi detalami.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także