Patrz na marmur

Patrz na marmur

Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 kwi 2008 00:00

Luksusowo elegancki wygląd łazienki, choć jest jedyną w mieszkaniu, wydaje się ważniejszy niż jej funkcje użytkowe. To jednak zaplanowane, pozytywne pozory. Funkcjonalność tego wnętrza równa jest jego urodzie.

Za drzwiami łazienki kryje się prawdziwy świat wellness. Tutaj w komfortowych warunkach można oczyścić ciało, zrelaksować umysł, ale również mimowolnie poddać się estetycznym uniesieniom.

Marmur o charyzmatycznym wyrazie nie pozwala oderwać od siebie wzroku – plątanina żyłkowań na brązowozielonkawym, ciemnym tle mieni się tysiącami odcieni, rozlewa i wiruje, gubi i znajduje swój bieg. Jedna jego tafla stanowi oparcie dla podwieszanych modeli sedesu i bidetu, i dalej, w postaci dwóch prostopadłościennych bloków, wspina się ku górze. Kolejna wypełnia ścianę kabiny prysznicowej, tutaj zainstalowana jest lśniąca stalą minimalistyczna bateria. Marmurowy, ale już w wyciszającej tonacji beży, jest także brodzik – to pod każdym względem oryginalna konstrukcja, w której woda przelewa się przez szczeliny w płaskiej powierzchni.

Innym ciemnym i zarazem bardzo indywidualnym akcentem w łazience jest mebel pod umywalkami. Rozłożysta szafka ma odcień wenge wzbogacony frontami z mlecznego szkła i stalowym łukowato ukształtowanym relingiem. Jej integralnym elementem jest wysoki słupek – u dołu z szufladkami i od wysokości blatu z otwartymi półkami częściowo dostępnymi od strony umywalek i częściowo od frontu. Reszta to biel urządzeń sanitarnych i subtelny beż polerowanych płytek gresu rozświetlonych światłem przefiltrowanym przez ścianę z pustaków szklanych i zwielokrotnionych przez ogromne lustro.

Ten elegancki, nieco tajemniczy świat mieści się w niewielkim, tradycyjnie prostokątnym pomieszczeniu bez okna. A jednak każda wykonywana tu czynność zyskuje rangę niemal rytuału.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także