PARTNER PORTALU
Piękna, jasna łazienka - zobacz gotowy projekt w stylu skandynawskim

Piękna, jasna łazienka - zobacz gotowy projekt w stylu skandynawskim

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 sty 2018 11:47

Urządzona w stylu skandynawskim łazienka oferuje wszystko, co niezbędne do relaksu w domowym zaciszu – od funkcjonalnych rozwiązań użytkowych, po przyjemną sprzyjającą wypoczynkowi paletę kolorów.

W zaprojektowanej z myślą o kilkuosobowej rodzinie łazience dominują świeże, ale przytulne kolory. Zestawiono tutaj drewno w jasnym wybarwieniu z bielą nie tylko ceramiki sanitarnej, ale również fragmentów ścian i drobnych detali, jak np. przycisk spłukujący. Duet ten nadaje całemu wnętrzu modny, delikatnie skandynawski charakter. Tworzy jedncześnie tło dla dodatków w rozmaitych kolorach, którymi można ożywiać stonowane barwy w zależności od pory roku czy nastroju domowników.

Uniwersalność wystroju wnętrza była jednym z podstawowych życzeń właścicieli mieszkania. – Ze względu na charakter pracy inwestorów, rodzina często zmienia miejsce zamieszkania. Pragnęli czuć się w domu swobodnie, ale istotne również było to, by przy ewentualnej sprzedaży, aranżację wnętrza można było łatwo zmienić dostosowując ją do potrzeb innej rodziny – wyjaśnia autorka projektu wnętrza, Joanna Ochota.

Pragmatyzm projektu przejawia się jednak nie tylko w doborze ponadczasowej palety barw i materiałów, ale również w funkcjonalnym aspekcie wnętrza. W łazience znalazły się w.c. z bidetem, strefa umywalki dla dwóch osób, wygodna wolno stojąca wanna, a także – usytuowana w narożniku – strefa prysznica. Dzięki takiej aranżacji pomieszczenia, korzystać z niego może kilka osób jednocześnie, a każdy z domowników – obecnych lub przyszłych – ma możliwość wyboru pomiędzy długą, relaksującą kąpielą a szybkim odświeżającym prysznicem. Całości dopełnia rząd sięgających pod sam sufit szafek, które pomieszczą liczne przedmioty użytkowników łazienki. Zwieńczona lustrzanymi frontami zabudowa powiększa optycznie wnętrze i potęguje panujące w nim wrażenie świeżości.

PROJEKT: arch. Joanna Ochota, Archimental

Tekst: Anna Sołomiewicz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także