PARTNER PORTALU
Piękna strefa prysznica: brodziki z dekoracyjnymi nadrukami

Piękna strefa prysznica: brodziki z dekoracyjnymi nadrukami

Autor: Redakcja Łazienka.pl
17 gru 2017 11:56

Dobrze urządzona strefa prysznica powinna być zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Z brodzikami w różnych kolorach i wzorach to proste!

Co prawda są tacy, którzy nade wszystko uwielbiają moczyć się w wannie, ale dla większości z nas to codzienne branie prysznica jest stałym punktem każdego dnia. Zimny z rana pobudza niczym espresso, gorący wieczorem pozwala rozleniwić się przed snem. Nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Zawdzięczamy go Vincenzowi Priessnitzowi, który wymyślił i spopularyzował kąpiele natryskowe. Można powiedzieć, że dzięki niemu powstał bardzo ważny obszar designu związany z łazienkami. Ale nawet przenikliwy Priessnitz nie wyobrażał sobie, jak wielką różnorodność wizualną będą za dwieście lat oferować brodziki prysznicowe.

Wymyślone przez Vincenz Priessnitza urządzenie było niezwykle prymitywne i służyło do hydroterapii. Wodę z górskich źródeł doprowadzał rynnami do znajdujących się w lesie miejsc zażywania kąpieli. I o ile zasada pozostała ta sama, to znacząco zmieniło się otoczenie. Brodziki, armatura, kabiny – to dziś małe dzieła sztuki z obszaru wzornictwa przemysłowego i nowoczesne rozwiązania, takie jak ViPrint od Villeroy & Boch.

Prysznic na miarę naszej osobowości

Współczesne łazienki to przede wszystkim komfort i dizajn. Oczekujemy, że przedmioty codziennego użytku będą nie tylko wygodne, ale również funkcjonalne i estetyczne. Te tendencje doskonale widać na przykładzie brodzików prysznicowych, które w ostatnich latach ulegają przeobrażeniom. Białe z wysokimi ściankami zastępowane są przez płaskie modele wpuszczane w podłogę.

Tworząc technologię ViPrint dla kolekcji Subway Infinity, projektanci Villeroy & Boch kierowali się mottem „mój prysznic, mój styl”. ViPrint pozwala na nadrukowanie wybranego wzoru i koloru, co zmienia strefę relaksu w miejsce wyjątkowe i dopasowane do osobowości właściciela. Osiągany w ten sposób efekt był do tej pory zarezerwowany dla płytek. Teraz, dzięki ViPrint można cieszyć się nie tylko świetnym wyglądem, ale również niezrównaną funkcjonalnością superpłaskich ceramicznych brodzików Subway Infinity.

Tej jesieni pojawiły się nowe brodziki wykorzystujące technologię ViPrint. Miłośnikom natury do gustu szczególnie przypadną Blue Lagoon, Lodge Dark Brown i Drift Wood odwołujące się do motywów znanych z przyrody. Z kolei wielbicieli designerskich rozwiązań ucieszą symetryczne i geometryczne Eternity, Sinus Black oraz Palazzo. Stylizowana na połączenie różnych płytek ceramicznych Abbey Blue spodoba się tradycjonalistom, zaś minimalistyczna Bernina Beige Effect uwiedzie fanów prostoty.

Subway Infinity to brodziki ceramiczne o bezpiecznej antypoślizgowej powierzchni, które dostępne są w dziewiętnastu standardowych wymiarach od 80 x 75 cm aż do 160 x 100 cm. Możliwe jest również ich indywidualne docięcie i dopasowanie do pomieszczenia, a także ozdobienie w technologii ViPrint jednym z dostępnych wzorów. Teraz każdy może stworzyć swój wymarzony prysznic, o jakim nawet nie śnił Vincenz Priessnitz!

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także