PARTNER PORTALU
Piękna szara łazienka - gotowy projekt wnętrza

Piękna szara łazienka - gotowy projekt wnętrza

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 paź 2017 11:59

W urządzonej w stylu skandynawskim łazience królują biel i szarości. Chłodna aranżacja wnosi do wnętrza aurę świeżości i daje wrażenie kontaktu z naturą.

Gres imitujący kamień, czy niezwykle sugestywna fototapeta sprawiają, że można niemal na własnej skórze poczuć tu chłód morskiej bryzy.

W odcieniach szarości występują również elementy uzupełniające aranżację, jak rama wokół lustra czy nowoczesny grzejnik drabinkowy nad wanną.

Mimo to wnętrze jest przytulne i zgodnie z przeznaczeniem ma rodzinny charakter. Dodatek drewna acz niewielki, bo zastosowany tylko na szafce podumywalkowej, skutecznie ociepla surowy wystrój. Spójny charakter wnętrza to zasługa stylistycznej konsekwencji, która widoczna jest w każdym elemencie projektu.

Proste formy, które zdominowały aranżację harmonijnie współgrają z nowoczesnymi rozwiązaniami. Strefę prysznica wyznacza wnęka zamknięta drzwiami. Zamiast tradycyjnego brodzika zastosowano odpływ liniowy z rusztem uzupełnionym płytkami, dzięki czemu jest on niemal niewidoczny.

Minimalistyczną formą odznacza się również armatura – wybrano termostatyczną baterię podtynkową w zestawie z rączką prysznicową zamocowaną na drążku. Taki zestaw gwarantujące wygodę i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Niepowtarzalne wrażenia natomiast – wyjątkowa fototapeta na ścianie wnęki kąpielowej. Drukowane cyfrowo na szkle zdjęcie pochodzi ze zbiorów właścicieli. Wybrane nieprzypadkowo, bowiem jachty to pasja pana domu.

Niewielka przestrzeń łazienki została urządzona z optymalnym wykorzystaniem miejsca oraz dbałością o wygodę każdego z domowników. Poza prysznicem znalazła się tutaj także wanna. Niewielką ilość mebli i schowków rekompensuje stolik pomocniczy na kąpielowe przybory i kosmetyki. Praktyczny, a zarazem stylowy mebel podkreśla skandynawski klimat aranżacji.

Projekt: Przemek Kuśmierek, GSG STUDIO INTERIORS&DESIGN, gsgstudio.pl

Tekst: Anna Usakiewicz. Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także