PARTNER PORTALU
Piękna, szara łazienka - zobacz gotowy projekt

Piękna, szara łazienka - zobacz gotowy projekt

Autor: Anna Usakiewicz
02 paź 2018 13:24

Jedno spojrzenie wystarczy, aby przekonać się, że aranżacja łazienki wymyka się schematom i definicjom. Emanuje za to charakterem, jednocześnie urzekając spokojem.

Po nieco bardziej wnikliwej obserwacji znajdziemy tutaj nie tylko elementy stylu vintage (charakterystyczne dla całego domu), ale także klasyczne formy i zdobienia oraz typowe dla minimalizmu umiłowanie przestrzeni i aranżacyjną powściągliwość. Nowoczesna, funkcjonalna, a przy tym elegancka łazienka w oryginalny sposób łączy elementy zaczerpnięte z różnych stylów wnętrzarskich.

Chociaż wnętrze jest przestronne i nieprzeładowane sprzętami, zachwyca wieloma aranżacyjnymi pomysłami oraz dekoratorskimi smaczkami. Tłem aranżacji są wielkoformatowe płytki z delikatnym rysunkiem wzorowanym na naturalnym kamieniu. Ciekawy odcień plasujący się na styku ciepłych beżów i chłodnych szarości, duży format redukujący znacznie ilość fug oraz półpolerowana powierzchnia płytek dają niezwykle elegancki, a zarazem subtelny efekt. Atrakcyjnym urozmaiceniem jest mozaika na ścianie oraz drewnopodobne płytki we wnęce prysznicowej. Geometryczny motyw oraz rysunek drewna wprowadzają odrobinę dynamiki, a także wyznaczają strefę kąpielową. Prysznic ma charakter otwarty, a pełniąca rolę parawanu tafla szkła jest niemal niewidoczna, co zapewnia swobodę kąpieli, jak też akcentuje wrażenie przestronności.

Niewątpliwie w tym wnętrzu uwagę skupiają detale i pojedyncze elementy wyposażenia, które brylują na tle spokojnych w odbiorze okładzin. Najmocniejszy akcent stanowi lustro. Zarówno ze względu na ciekawy format, jak i zdobną ramę, bowiem nie tylko optycznie powiększa pomieszczenie dodając mu tajemniczej głębi, ale także pełni rolę swoistej biżuterii we wnętrzu. Kolejnym ciekawym akcentem aranżacyjnym jest szafka na kąpielowe akcesoria, będąca kwintesencją stylistyki vintage. Metalowa, z charakterystycznymi nitami zszywającymi fragmenty blachy oraz stylowo zaoblonymi krawędziami. Charakter aranżacji nieco równoważą pozostałe elementy wyposażenia, jak elegancka umywalka podłogowa czy podtynkowa bateria ścienna. Nowoczesne, aczkolwiek wpisujące się klimat subtelnej elegancji. Całości dopełniają dodatki, takie jak dekoracyjne wieszaczki nawiązujące do klasycznych sztukaterii czy utrzymane w podobnej stylistyce szklane lampiony.

Projekt wnętrza: Wioletta Wójcik-Maciuszek, Konrad Maciuszek

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Zobacz także Baterie do łazienki - 15 pięknych kolekcji

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także