PARTNER PORTALU
Płytki ceramiczne: modne kolekcje w wielkim formacie

Płytki ceramiczne: modne kolekcje w wielkim formacie

Autor: Anna Sołomiewicz
15 maj 2019 10:52

Formaty płytek ceramicznych w ostatnich kilku latach stale rosły, osiągając rozmiary wcześniej niewyobrażalne. Zobaczcie modne kolekcje w wielkim formacie.

Wielkoformatowa płytka ceramiczna - to sformułowanie całkowicie zmieniło swoje znaczenie na przestrzeni ostatnich lat. To, co kiedyś nazywaliśmy wielkim formatem stało się tradycyjną płytką, z kolei przez wielkie formaty rozumiemy dziś płytki, które mogą sięgać wymiarów nawet 320x160 cm (!).

Nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie tak ogromne płyty, jednak formaty 240x120 czy 260x120 cm są już częściej spotykane. Również marki, które nie "celują" w aż tak niebotyczne formaty mogą się pochwalić płytkami o rozmiarach, które jeszcze kiedyś wydawały się niewyobrażalne, jak 120x120 cm.

Możliwości technologiczne pozwalają producentom płytek na tworzenie bardzo dużych płytek ceramicznych. Co jednak przemawia za wyborem takich płytek do naszej łazienki? Oczywiście jednym z argumentów będzie "efekt wow" jaki owa płytka stworzy we wnętrzu. Jednolita powierzchnia wygląda bardzo elegancko i potrafi do złudzenia imitować np. blok naturalnego kamienia.

Ale to nie wszystko. Duże płytki ceramiczne to także praktyczny wybór, chociażby w kontekście łazienkowych porządków. Większa płytka, to mniej łączeń, mniej łączeń to mniej fug, a mniej fug oznacza mniej uciążliwe sprzątanie!

W naszej galerii pokazujemy przykładowe kolekcje wielkoformatowych płytek ceramicznych. Jak Wam się podobają?

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także