Płytki ceramiczne na przyszły sezon: absolutne nowości z Cersaie 2014

Płytki ceramiczne na przyszły sezon: absolutne nowości z Cersaie 2014

Autor: Anna Usakiewicz
13 paź 2014 08:42

Pod koniec września w Bolonii (Włochy) odbyła się międzynarodowa wystawa płytek ceramicznych - targi Cersaie. Prezentowane tam nowości będą kształtowały trendy w nadchodzącym sezonie.

Włoskie Cersaie to prawdziwe święto płytek. Obok hiszpańskiej Cevisamy to największa prezentacja oferty największych producentów i mniejszych manufaktur specjalizujących się w produkcji płytek ceramicznych jak również innych wyrobów z ceramiki.

Dla producentów targi stanowią doskonałą okazję doskonałą okazję do zaprezentowania swojej oferty i przedstawienia nowości, czyli wzorów, nad którymi - często w największej tajemnicy - pracowali przez ostatnie 12 miesięcy. Dla odwiedzających targi to z kolei jedyna w swoim rodzaju szansa, aby zobaczyć i z bliska przejrzeć nowościom, a tym samym dowiedzieć się  jakie trendy będą obowiązywały w nadchodzących miesiącach.

Analizując zaprezentowane nowości można z całą pewnością powiedzieć, że najmodniejsze są szarość. Płytki stylizowane na beton o surowym wyglądzie to absolutny hit. Nadal modne są także patchworkowe wzory, czyli płytki o wyglądzie kafli nawiązujące do tradycyjnej hiszpańskiej majoliki. Imitacje kamienia oraz drewna to kolejny wyraźny trend w płytkarskiej modzie.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także