×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Płytki ceramiczne: nowa kolekcja w duchu maksymalizmu

Płytki ceramiczne: nowa kolekcja w duchu maksymalizmu

Autor: Redakcja Łazienka.pl
17 wrz 2019 13:08

Słyszeliście o modzie na maksymalizm? To obecnie jeden z najgorętszych trendów aranżacyjnych! Zobaczcie kolekcję płytek ceramicznych, która wpisuje się w ten nurt.

Jednym z trendów w nadchodzących sezonach jest maksymalizm. Projektanci Grupy Tubądzin doskonale znają swoich klientów – dla tych, którzy zamiast oczywistego przepychu wybierają niebanalne, odważne rozwiązania, stworzyli kolekcję Terraform.

Wabi-sabi było ważnym trendem we wnętrzach w 2018 r. Teraz wraca do naszych domów w nowej odsłonie. Nie gra już głównej roli jako harmonijne wyeksponowanie elementów natury, które podlegają upływowi czasu. Obecnie jest inspiracją w tworzeniu aranżacji, które pozwalają z jednej strony wykorzystać urok nadgryzionych zębem czasu materiałów, z drugiej - cieszyć się zabawą luksusowymi dodatkami czy kontrastami kolorystycznymi.

Właśnie taka jest kolekcja Terraform – pokazuje urok niedoskonałości, a zarazem dekory połyskujące złotem. Biel i czerń, gładkość i chropowatość. Przepych i skromność.

W kolekcji odnaleźć można cztery różne płytki ścienne w niejednorodnych kolorach – od przybrudzonej białej (Terraform), przez szarą (Terraform Grey), miedzianą (Terraform Caramel). Przypominają one naturalny, ręcznie kładziony tynk. Towarzyszy im płytka, której biała powierzchnia przywodzi na myśl dziesiątki małych, wypukłych pęcherzyków, ułożonych obok siebie w rzędach falujących linii (Terraform Craft).

Wszystkie płytki mają rozmiar 598 x 298 mm, a ich ceny zaczynają się od 103,94 zł za m2.

To, co kieruje kolekcję Terraform w stronę nieoczywistego luksusu, to niezwykły dekor ścienny (Terraform 1). Jego wzory zdają się kryć się pod wieloma warstwami farby, przypominają o historii miejsca, jednocześnie tworząc fantazyjne, przetarte mozaiki, połyskujące złotem.

Zwolennicy surowej elegancji i bazującego na kontrastach mogą połączyć płytkę ścienną z kolekcji Terraform, z geometryczną mozaiką o wymiarach 289 x 221 mm, bazującą na kształcie sześciokątów, w dwóch odcieniach kolorystycznych, których struktura przypomina malutkie połyskujące łuski, ułożone jedna obok drugiej. Cena – 39,98 zł za sztukę.

Kolekcji towarzyszą także listwy ścienne Steel Copper 5 (miedziana) oraz Steel 10 (szara), o wymiarach 598 x 15 mm każda (cena od 28,89 zł)

Kolekcja świetnie komponuje się z gresową płytą w trzech wzorach: z przetartą mozaiką (Grey Stain geo LAP); szaro-białą, sprawiającą wrażenie „surowej” posadzki (Gray Stain LAP) oraz miedzianą, niczym rdzewiejąca blacha (Rust Stain LAP). Ich ceny zaczynają się 134,93 zł za m2.

Do kolekcji Terraform pasują do zarówno czarne, proste dodatki, jak i strojne, złote, miedziane czy piaskowe elementy wystroju wnętrz.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także