PARTNER PORTALU
Płytki ceramiczne: trendy z targów Cevisama

Płytki ceramiczne: trendy z targów Cevisama

Autor: Anna Sołomiewicz
25 lut 2018 10:05

Płytki ceramiczne to bez wątpienia najpopularniejszy materiał wykończeniowy łazienek. A przy tym bardzo zróżnicowany. Zobaczcie najnowsze trendy prosto z targów Cevisama w Hiszpanii!

Dosłownie kilka dni temu odbyły się hiszpańskie targi Cevisama - jedna z najważniejszych imprez w branży łazienkowej i niezwykle opiniotwórcze wydarzenie, zwłaszcza jeżeli mówimy o płytkach ceramicznych. To własnie Cevisama, jako pierwsza tak duża impreza w nowym roku, wyznacza rodzaje płytek ceramicznych, jakie będą modne przez cały rok. Co przyniosła tegoroczna edycja?

Wszyscy, którzy liczyli na inwazję fioletu Ultra Violet mogą poczuć się rozczarowani. Fioletów było niewiele wśród prezentowanych nowinek. Podobnie jak w poprzednich sezonach dominowały stonowane, neutralne kolory: szarości, beże, brązy i biel. Mocniejszy kolor był raczej obecny w postaci butelkowej zieleni, błękitów lub pastelowych odcieni różów czy czerwieni. 

Wciąż na topie są faktury 3D. Ogromną część prezentowanych na targach kolekcji stanowiły płytki strukturalne. Kontynuowany jest również trend na naturalne materiały. Wciąż modne są płytki ceramiczne imitujące drewno, a także - wszechobecne na targach Cersaie we wrześniu ubiegłego roku - płytki jak marmur. Niektóre kolekcje imitują również takie materiały jak tynk czy beton, choć ten ostatni zdaje się być nieco mniej popularny niż w poprzednich latach. 

Na targach Cevisama obecne były również płytki wielkoformatowe - absolutny hit ostatnich kilku sezonów! Niektóre firmy prezentowały ceramiczne slaby o tak imponujących rozmiarach jak 300x150 cm! Spać spokojnie mogą również wielbiciele heksagonów - wygląda na to, że najmodniejsza figura geometryczna wciąż jest na topie. Podobnie jak wzorzyste kafle oraz patchworki. Modne są także płytki o mocno połyskującej powierzchni, w której odbija się światło. 

Jesteście ciekawi najnowszych trendów jakie przyniosła Cevisama? Zapraszamy do naszej galerii!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także