PARTNER PORTALU
Płytki do łazienki - najmodniejsze kolekcje 2018 roku!

Płytki do łazienki - najmodniejsze kolekcje 2018 roku!

Autor: Katarzyna Masłowska
14 sty 2019 12:10

W 2018 roku wśród najpopularniejszych kolorów na pierwszym miejscu były szarości, biele i naturalne barwy drewna. Nie brakowało też odważniejszych propozycji, wśród których dominowały błękity, turkusy, butelkowa zieleń.

Płytki z metalicznym połyskiem to również hit ubiegłego sezonu. Również stare złoto, miedź i srebro – w różnym wydaniu – można było zaobserwować w kolekcjach większości producentów. Hitem były płytki imitujące drewno z metalicznym połyskiem. W nawiązaniu do stylu skandynawskiego pojawiały się również płytki w odcieniach niebieskich i turkusowych.

Zobacz także: 10 najpiękniejszych kuchni 2018 roku. Zobacz je wszystkie

Płytki wiernie naśladujące nie tylko kolor, ale i strukturę kamienia mieli w swojej ofercie wszyscy czołowi producenci płytek – zarówno hiszpańscy, włoscy, jak też polscy. Tak bardzo przypominają materiał, który naśladują, że nawet po dotknięciu niełatwo odróżnić ceramikę od kamienia. Najmodniejsze były płytki imitujące marmur, z jego charakterystycznym użyleniem.

Wciąż modne były też wzory imitujące drewno – w naturalnych barwach i strukturach, jak również postarzane, z delikatnymi przetarciami czy wyblaknięciami w stylu vintage.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, która najlepiej obrazuje tegoroczne trendy w wykończeniu łazienek. I już dziś zapraszamy na nasze strony pod koniec stycznia – będziemy na gorąco z Walencji relacjonować hiszpańskie targi płytek ceramicznych Cevisama 2019.

To Cię zainteresuje: 20 najlepszych domów 2018 roku. Zobacz je koniecznie!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także