PARTNER PORTALU
Podłoga w łazience: 20 zdjęć z polskich domów

Podłoga w łazience: 20 zdjęć z polskich domów

Autor: Anna Sołomiewicz
31 lip 2019 17:03

Podłoga w łazience to ważny element aranżacji wnętrza. Zobaczcie jak wykańczają ją inni!

Podłoga w łazience powinna być nie tylko wytrzymała, łatwa w utrzymaniu w czystości i dobrze znosząca wilgoć. Warto również zwrócić uwagę na jej walory estetyczne. W dużej mierze jest to bowiem powierzchnia, która pozostaje odsłonięta, wyeksponowana ciągle na nasze spojrzenia. 

Wykańczając podłogę w łazience mamy do dyspozycji różne materiały. Najpopularniejsze są oczywiście płytki, wśród których znajdziemy rozmaite warianty. Dużą popularnością cieszą się płytki imitujące naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Płytki o formacie desek możemy ułożyć w urokliwą "jodełkę" niczym parkiet. Oczywiście możemy również sięgnąć po te materiały w oryginalnym wykonaniu, pamiętajmy jednak wówczas o ich właściwym zabezpieczeniu. Bardzo popularne są także płytki ceramiczne z różnymi wzorami. Taka podłoga w łazience sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym, klasycznym czy retro.

Dobrym i coraz popularniejszym rozwiązaniem na podłogi łazienek są także posadzki żywiczne. Żywice epoksydowe dają możliwość uzyskania kompletnie jednolitej powierzchni podłogi, co wygląda bardzo schludnie i świetnie wpisuje się w aranżacje nowoczesnych, minimalistycznych łazienek. Zaletą posadzek żywicznych na podłodze w łazience jest również ich trwałość (pierwotnie były stosowane głównie w miejscach publicznych, fabrykach etc.)

Skomponowaliśmy dla Was bogatą galerię przykładowych realizacji łazienek z uwzględnieniem różnych pomysłów na podłogę w łazience. Jak Wam się podobają?

Zobacz także >> Płytki jak drewno: 10 modnych kolekcji

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także